Menu
 

Rīgas domē neiekļuvusī "Jaunā saskaņa" apstrīdējusi ārkārtas vēlēšanu rezultātus

  • Autors:  LETA
Foto no arhīva Foto no arhīva

Rīgas domē neiekļuvusī partija "Jaunā saskaņa" Centrālajā vēlēšanu komisijā (CVK) apstrīdējusi Rīgas domes ārkārtas vēlēšanu rezultātus, aģentūra LETA noskaidroja CVK.

"Jaunās saskaņas" līderis Jānis Kuzins iesniegumā CVK norādījis, ka Rīgas pilsētas vēlēšanu komisijas lēmums apstiprināt Rīgas domes ārkārtas vēlēšanu rezultātus, viņaprāt, ir prettiesisks un atceļams. Ņemot vērā vairāk nekā 600 neapzīmogotu aplokšņu konstatēšanu vēlēšanu gaitā, "Jaunā saskaņa" uzskata, ka ir būtiski ietekmēti vēlēšanu rezultāti ne tikai starp tajā tikušajām un netikušajām partijām un apvienībām Rīgas domē, bet arī starp tikušo un netikušo deputātu kandidātu plusiem un mīnusiem. Tās ieskatā minēto iemeslu dēļ ir iespējam cits deputātu sastāvs jaunajā Rīgas domē.

Kuziņs uzskata, ka divu iecirkņu dēļ tiek ierobežota vēlētāju griba, kas "ir Latvijas starptautisko saistību, Satversmes, Krimināllikumā un citu likumu un normatīvo aktu pārkāpums". Viņš arī pauda, ka vairākiem Rīgas vēlētājiem nebija iespējas nobalsot mājās, lai gan viņi tam bija reģistrējušies atbilstoši likumam, kas Kuzina ieskatā ir rupjš pārkāpums. Viņš lūdz pārskaitīt balsis visos vēlēšanu iecirkņos.

Ņemot vērā visu iepriekšminēto, Kuzins lūdz atcelt Rīgas pilsētas vēlēšanu komisijas lēmumu par Rīgas domes ārkārtas vēlēšanu rezultātu apstiprināšanu, atcelt Rīgas pilsētas vēlēšanu 97.un 144.iecirkņu vēlēšanu rezultātus un iecirkņa komisiju lēmumus par to apstiprināšanu. Tāpat tiek lūgts izsludināt jaunas Rīgas domes ārkārtas vēlēšanas Rīgas pilsētas 97.un 144.vēlēšanu iecirkņos. Partija arī lūdz pārskaitīt balsis visos Rīgas vēlēšanu iecirkņos, kā arī, ņemot vērā pārkāpumu smagumu, raksturu un skaitu, izsludināt jaunas ārkārtas vēlēšanas Rīgas pilsētā. "Jaunā saskaņa" nepārvarēja 5% barjeru iekļūšanai domē, saņemot 1,70% vēlētāju atbalstu.

Rīgas vēlēšanu iecirknī Puškina licejā atklātas 419 neapzīmogotas balsošanas aploksnes, kuras nevar ieskaitīt vēlēšanu rezultātos. Savukārt Rīgas Klasiskajā ģimnāzijā šādas aploksnes bijušas 208. Neapzīmogotās vēlēšanu aploksnes un tajās esošās vēlēšanu zīmes nolemts atzīt par nederīgām. CVK abos gadījumos jau lēmusi lūgt Valsts drošības dienestu veikt lietas apstākļu pārbaudi. Rīgas domes ārkārtas vēlēšanu rezultātus iespējams apstrīdēt līdz trešdienai.

1.septembrī CKV informēja, ka ārkārtas vēlēšanās neieskaitītas vēlēšanu aploksnes varētu ietekmēt partijas "Saskaņa" un partiju apvienības "Jaunā vienotība" (JV) mandātu skaitu jaunievēlētajā Rīgas domē. CVK, modelējot neapzīmogoto vēlēšanu aplokšņu ietekmi uz vēlēšanu rezultātu, secinājusi, ka teorētiski "Saskaņas" un JV mandātu skaitu pašvaldībā var ietekmēt daļa jeb 320 no neieskaitītajām aploksnēm. Ja pieņem, ka starp neieskaitītajām aploksnēm 320 ir tādas, kurās nobalsots par JV, bet nav nevienas, kurās nobalsots par "Saskaņu", tad JV iegūtu vienu papildu mandātu, savukārt "Saskaņa" vienu deputāta vietu zaudētu.

LETA arī vēstīja, ka Vēlēšanu komisijas pārstāvji Rīgas domes ārkārtas vēlēšanu dienā nav ieradušies pie vairākiem cilvēkiem, kuri bija pieteikuši balsošanu savā atrašanās vietā.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.