Menu
 

Parlamentā svinīgi atver Saeimai veltītu Satversmes komentāru izdevumu

  • Autors:  Apriņķis.lv
Valsts prezidents Egils Levits, Satversmes komentāru zinātniskā projekta vadītājs Ringolds Balodis un Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece izdevuma “Latvijas Republikas Satversmes komentāri. II nodaļa “Saeima”” svinīgajā atvēršanas pasākumā. Foto: Ernests Dinka, Saeima Valsts prezidents Egils Levits, Satversmes komentāru zinātniskā projekta vadītājs Ringolds Balodis un Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece izdevuma “Latvijas Republikas Satversmes komentāri. II nodaļa “Saeima”” svinīgajā atvēršanas pasākumā. Foto: Ernests Dinka, Saeima

Saeimas namā otrdien, 8.septembrī, daļēji attālinātā pasākumā svinīgi atvēra izdevumu “Latvijas Republikas Satversmes komentāri. II nodaļa “Saeima””, informē Saeimas Preses dienestā.

Šo Saeimu no pirmā Saeimas sasaukuma šķir liela laika robežšķirtne un pavisam citas dzīves reālijas. Tā ir gandrīz simtgade. Taču, kad atrodam labu, racionālu interpretāciju Satversmes pantiem, tad saprotam, ka Satversme ir dzīva un varam to piepildīt ar mūsdienām atbilstošu saturu, pamatlikumu negrozot, akcentēja Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece pasākuma atklāšanā.

Saeimas priekšsēdētāja norādīja, ka ikdienas darbā bez Satversmes interpretācijas nav iespējams iztikt, taču uzsvēra, ka tas ir jādara, ieklausoties tiesību zinātnes lietpratēju viedoklī un ļoti cienot pašu konstitūciju, kā arī paturot prātā, ka katra interpretācija rada precedentu. Saeimas priekšsēdētāja pauda pateicību Satversmes komentāru autoriem par paveikto, īpaši uzsverot Satversmes komentāru zinātniskā projekta vadītāja Ringolda Baloža ieguldījumu.

Klātesošos pasākuma atklāšanā uzrunāja arī Valsts prezidents Egils Levits un R.Balodis. Uz pasākumu bija aicināti līdzšinējie parlamenta priekšsēdētāji, Saeimas Prezidija locekļi, izdevuma zinātniskā redkolēģija un autori, norāda Preses dienestā.

Satversmes komentāri ir zinātnisks skaidrojums par Satversmi, tās nodaļām un pantiem. Kopā Latvijas Republikas oficiālā izdevēja “Latvijas Vēstnesis” Grāmatu apgādā izdoti seši Satversmes komentāru sējumi.

Izdevuma “Latvijas Republikas Satversmes komentāri. II nodaļa “Saeima”” autoru kolektīvu veido 34 zinātnieki, lietpratēji, mācībspēki un juristi. Šī ir Satversmes komentāru noslēdzošā daļa no Satversmes zinātnisko komentāru projekta, un tā ir astotā – pēdējā – komentētā Satversmes nodaļa. Satversmes komentāri izdoti Latvijas Republikas oficiālā izdevēja “Latvijas Vēstnesis” Grāmatu apgādā, vēsta Preses dienestā.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.