Menu
 

Levits: Remigrācijas veicināšanai ir nepieciešama valsts līmeņa koordinēta cilvēkresursu politika

  • Autors:  LETA
Foto: Valsts prezidenta kanceleja Foto: Valsts prezidenta kanceleja

Lai veicinātu uz ārvalstīm pārcēlušos latviešu atgriešanos, ir nepieciešama valsts līmeņa koordinēta cilvēkresursu politika, konferencē "Kā atgriezt aizbraukušos Latvijas talantus?" pauda Valsts prezidents Egils Levits.

Viņš skaidroja, ka tai ir jābūt konsolidētai politikai, sastāvot no dažādiem elementiem, kuri visi ir savstarpēji sasaistīti. Šajā cilvēku atgriešanās procesā, pēc Levita paustā, svarīgākais ir uz izaugsmi vērstas un ar tirgus vajadzībām saderīgas darbavietas Latvijā.

Levits tostarp norādīja, ka bezdarba rādītāji Latvijā nav krasi sliktāki kā citviet Eiropā, kamēr arī daudzos sektoros trūkst darba roku. Tomēr tas esot it īpaši attiecināms uz kvalificētajām darbavietām. Prezidenta ieskatā tas nozīmē, ka iespējamais risinājums varētu rasties, tieši pievēršot uzmanību kvalifikācijas jautājumam. "Pieķerties mūsu cilvēku kvalificēšanai – ir tas, kādā veidā mēs varētu veidot mūsu nākotnes ekonomiku un nodrošināt Latvijas vietu citu valstu vidū," skaidroja prezidents.

Viņš arī atzīmēja, ka, lai gan pastāv ienākumu plaisa un citviet Eiropā ienākumi ir relatīvi augstāki, ir būtiski ņemt vērā arī citu valstu dzīves dārdzības līmeni. Tāpat, pēc Levita paustā, "svarīgs ir arī piederības faktors". Līdz ar to jau tagad lēzeni iebraukušo un izbraukušo īpatsvars sāk līdzsvaroties, un jau pēc pāris gadiem, kā prognozēja Levits, atgriezušos skaits varētu būt lielāks par aizbraukušo.

Par valsts līmeņa koordinētu cilvēkresursu politiku, kā klāstīja Levits, būtu atbildīga valdība, tomēr Ekonomikas un Labklājības ministrija būtu "vistuvāk šai atbildībai". Šīs politikas viens no mērķiem būtu atgriešanās šķēršļu novēršana, tostarp reintegrācijas un reģistrācijas jautājumu risināšana vai vienkāršošana.

Levits arī minēja, ka labi paraugi diasporas atgriešanai ir reģionālie koordinatori, piebilstot, ka tie varētu nodrošināt palīdzību ārzemēs dzīvojošajiem latviešiem, kuri vēlētos atgriezties. Reģionālie koordinatori, kā skaidroja Levits, ir starpnieki, kuri palīdzētu ārzemēs dzīvojošajiem nokārtot dažādas formalitātes un organizatoriskus jautājumus, lai vienkāršotu atgriešanās procesu.

Kā vēstīts, lai pievērstu sabiedrības uzmanību remigrācijas jautājumiem un akcentētu Nodarbinātības valsts aģentūras darbību Eiropas nodarbinātības dienestu tīklā, otrdien kopā ar valsts un privātā sektora pārstāvjiem notiek konference "Kā atgriezt aizbraukušos Latvijas talantus?".

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.