Menu
 

Rinkēvičs iekļauj 26 Baltkrievijas pilsoņus Latvijai nevēlamo personu sarakstā

  • Autors:  LETA
Foto - Valsts kanceleja Foto - Valsts kanceleja

Pamatojoties uz Latvijas Ministru kabinetā lemto, kā arī koordinējot ar Igaunijas un Lietuvas Ārlietu ministrijām, ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (JV) nolēmis uz nenoteiktu laiku noteikt ieceļošanas aizliegumu Latvijā 26 Baltkrievijas pilsoņiem, informēja Ārlietu ministrijā (ĀM).

Par sankciju saraksta paplašināšanu piektdien paziņojušas arī Lietuvas un Igaunijas Ārlietu ministrijas.

Ieceļošanas aizliegums ir noteikts Baltkrievijas informācijas ministram, sporta un tūrisma ministram un viņa vietniekam, kā arī citām amatpersonām no iekšlietu un tieslietu struktūrām, arodbiedrībām un valsts propagandas medijiem.

Latvijai nevēlamo personu sarakstā tiek iekļauts Sergejs Kovaļčuks, Igors Luckijs, Mihails Portnojs, Romāns Kots, Dmitrijs Stribulevičs, Vjačeslavs Sulkovskis, Jevgeņijs Vaicehovičs, Dmitrijs Šinkarevičs, Jurijs Strahovecs, Dmitrijs Junkevičs, Maksims Kiškovičs, Sergejs Horts, Nikolajs Karpenkovs, Marija Mazurkeviča, Ludmila Deja, Vadims Denisenko, Vladimirs Bazanovs, Grigorijs Azarjonoks, Dmitrijs Žuks, Vasīlijs Dementejs, Jeļena Nekrasova, Mihails Orda, Jeļena Mankeviča, Nikolajs Matjukevičs, Anna Varfolomejeva un Vladimirs Percovs.

Kā norāda ĀM, minētās personas ar savu rīcību ir organizējušas un atbalstījušas 2020.gada 9.augusta prezidenta vēlēšanu viltošanu un atbalstījušas tām sekojošo miermīlīgo protestu vardarbīgo apspiešanu.

Šīs personas tiek iekļautas Latvijai nevēlamo personu sarakstā papildus tām divām personām, kurām aizliegums ieceļot Latvijā noteikts 16.novembrī. LETA jau šonedēļ rakstīja, ka Rinkēvičs saistībā ar Baltkrievijas protestētāju apspiešanu Latvijai nevēlamo personu sarakstā iekļāvis arī Baltkrievijas Hokeja federācijas (FHB) priekšsēdētāju Dmitriju Baskovu un pasaules čempionu taiboksā un kikboksā Dmitriju Šakutu.

Kopumā ieceļošanas aizliegums Latvijā saistībā ar minētajiem notikumiem Baltkrievijā šobrīd ir noteikts pret 159 personām.

Kā uzsvēris Lietuvas ārlietu ministrs Lins Linkevičs, sankcijas Baltkrievijas informācijas ministram un sporta ministram noteiktas, reaģējot uz interneta darbības ierobežojumiem un Minskas režīmu kritizējošo sportistu vajāšanu.

"Strādājam divos virzienos - Eiropas un nacionālajā. Redzam, ka situācija nemainās, aizejošais režīms uzspiež jaunu realitāti, kurai nav perspektīvu, tādēļ mums jāturpina izdarīt spiedienu," viņš norādījis, atgādinot, ka Baltijas valstu sankciju sarakstos iekļautas vairāk nekā pusotra simta personu, kurām noteikts iebraukšanas aizliegums, tikmēr Eiropas Savienība sankcijas līdz šim noteikusi 59 personām, paredzot gan iebraukšanas aizliegumu, gan aktīvu iesaldēšanu.

Demonstrācijās pret pašpasludinātā Baltkrievijas prezidenta Aleksandra Lukašenko režīmu kopš augusta zaudējuši dzīvību vismaz četri cilvēki. Eiropas Savienība jau aizvadītajā nedēļā nosodīja opozīcijas aktīvista Ramana Bandarenkas nāvi un brīdināja Minsku par jaunu sankciju noteikšanu.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.