Menu
 

Valsts kontroliera amatā ievēlē SPRK vadītāju Irkli

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto - sprk.gov.lv Foto - sprk.gov.lv

Saeima ceturtdien valsts kontroliera amatā ievēlēja Rolandu Irkli. Attālinātajā Saeimas sēdē atklātā balsošana ar vēlēšanu zīmēm notika platformā e-Saeima.

Par Irkļa ievēlēšanu amatā nobalsoja 53 deputāti, pret bija 42 parlamentārieši, liecina aģentūras LETA informācija. Irkli atbalstīja viņu izvirzījusī "Attīstībai/Par!" Saeimas frakcija, ka arī "Jaunās vienotības", Nacionālās apvienības un "Saskaņas" deputāti, kā arī atsevišķi pie frakcijām nepiederošie parlamentārieši. Par pārējiem kandidātiem tika saņemts ievērojami mazāks deputātu balsu skaits.

Rolands Irklis ir padomes priekšsēdētājs Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijā, kā arī Eiropas enerģētikas regulatoru padomes viceprezidents. Tāpat viņš pilda Energoregulatoru sadarbības aģentūras Regulatoru valdes priekšsēdētāja vietnieka amata pienākumus, atgādina Saeimas preses dienests. R.Irklim ir maģistra grāds uzņēmumu un organizāciju vadīšanā, kā arī iegūta jurista kvalifikācija.

R.Irkļa kandidatūru šim amatam virzīja 13 parlamentārieši.

Frakciju padomes noteiktajā termiņā valsts kontroliera amatam tika izvirzīti trīs kandidāti: Ilze Grīnhofa, Edgars Korčagins un Rolands Irklis.

Valsts kontroliera vēlēšanas bija jāorganizē, jo pašreizējās valsts kontrolieres Elitas Krūmiņas otrais pilnvaru termiņš beigsies šā gada 19.janvārī.

Kandidatūras valsts kontroliera amatam izvirza Saeimas deputāti, un valsts kontrolieri amatā ieceļ Saeima uz četriem gadiem. Viena persona nevar būt par valsts kontrolieri vairāk kā divus termiņus pēc kārtas.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.