Menu
 

Rinkēvičs: ES jāturpina palielināt spiedienu, reaģējot uz nelegālo migrāciju no Baltkrievijas

  • Autors:  LETA
Foto - Ārlietu ministrija Foto - Ārlietu ministrija

Eiropas Savienībai (ES) jāturpina palielināt spiedienu, reaģējot uz nelegālo migrāciju no Baltkrievijas un notiekošajām represijām pret pilsonisko sabiedrību Baltkrievijā, tiekoties ar Īrijas ministru Eiropas lietās Tomasu Bērnu, uzsvēra Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (JV).

Kā informēja Ārlietu ministrijā (ĀM), pirmdien un otrdien darba vizītē Latviju apmeklē Bērns. Viņš tikās ne tikai ar ārlietu ministru, bet arī ar ĀM parlamentāro sekretāri Zandu Kalniņu-Lukaševicu. Sarunu partneri pauda gandarījumu, ka Latvijai un Īrijai izveidojušās ciešas divpusējās attiecības un tās vieno ļoti līdzīga sapratne par galvenajiem ES dienaskārtības jautājumiem un uzticama sadarbība ANO un citās starptautiskajās organizācijās.

Pārrunājot ES un Lielbritānijas attiecības pēc breksita, Rinkēvičs uzsvēra, ka būtu jāizvairās no vienpusējas rīcības, kas varētu mazināt savstarpējo uzticēšanos, un iespējamās problēmas jāatrisina, izmantojot līgumos paredzētos mehānismus. Sarunu partneri bija vienisprātis, ka dalībvalstīm jāievēro augstākie demokrātijas, tiesiskuma un cilvēktiesību standarti. Tāpat ārlietu ministrs pauda, ka Latvija ir apņēmības pilna īstenot ambiciozās ES klimata politikas mērķus, lai līdz 2030.gadam samazinātu emisijas.

Savukārt tikšanās laikā ar Kalniņu-Lukaševicu tika pārrunāti tādi jautājumi kā ES rīcība Covid-19 pandēmijas apkarošanā, Eiropas nākotnes konference un ES paplašināšanās. Parlamentārā sekretāre uzsvēra, ka joprojām ir ārkārtīgi svarīga cieša reģionāla un ES līmeņa koordinācija par jautājumiem, kas saistīti ar Covid-19 pandēmiju.

Tāpat Kalniņa-Lukaševica atzīmēja, ka Eiropas nākotnes konferencē uzsvars liekams uz sasniedzamiem rezultātiem - rīcībpolitikām, kas atbildētu uz eiropiešu vajadzībām, piemēram, ekonomikas atveseļošanu un vienlīdzīgākas un noturīgākas Eiropas izveidi. Konferencei jāturpina fokusēties uz iedzīvotāju iesaisti.

Pārrunājot ES paplašināšanos, parlamentārā sekretāre minēja, ka ES interesēs ir turpināt paplašināšanās politiku ar individuālu pieeju - paplašināšanās valstīm jāpilda noteikti kritēriji, bet ES ir jāpilda savi solījumi, kad šie kritēriji ir īstenoti. Sarunu partneri vienojās turpināt regulāro diskusiju par aktuālajiem ES un starptautiska līmeņa jautājumiem.

ĀM atzīmēja, ka 9.oktobrī aprit 30 gadi kopš Latvijas un Īrijas diplomātisko attiecību nodibināšanas.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.