Menu
 

Foto: Mūrniece: Latvijas un Igaunijas kopīgais mērķis ir veicināt Baltijas reģiona drošību, labklājību un izaugsmi

  • Autors:  LETA
Foto - Ernests Dinka Foto - Ernests Dinka

Latviju un Igauniju vieno kopīgs redzējums būtiskos reģionālos un starptautiskos jautājumos, un abu valstu kopīgais mērķis ir veicināt Baltijas reģiona drošību, labklājību un izaugsmi, tiekoties ar Igaunijas prezidentu Alaru Karisu uzsvēra Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece (NA).

Kā informēja Saeimas preses dienestā, Mūrniece apsveica Karisu ar stāšanos amatā, kā arī pauda gandarījumu, ka kaimiņvalsts prezidenta pirmā ārvalstu vizīte ir uz Latviju, vienā dienā ar Somijas apmeklējumu. Tas apliecina valstu ciešās, uzticībā un solidaritātē balstītās attiecības, akcentēja Mūrniece, uzsverot, ka Latvija un Igaunija ir labi draugi, kaimiņi un sabiedrotie, un abu valstu sadarbība arī turpmāk būs tikpat aktīva un daudzpusīga.

Saeimas priekšsēdētāja norādīja, ka viena no augstākajām prioritātēm abās valstīs ir Baltijas reģiona drošība un aizsardzība. Patlaban, kad uz Baltijas robežas nākas sastapties ar hibrīdapdraudējumu, Igaunijai un Latvijai ir īpaši svarīgi stiprināt valstu iekšējo drošību, iekšlietu dienestu spējas un kapacitāti.

Abas puses apsprieda sadarbību reģionam būtiskos infrastruktūras un digitālo risinājumu projektos. Mūrniece atzīmēja, ka Latvija augstu vērtē sadarbību ar Igauniju "Rail Baltica" projektā. Tāpat Saeimas priekšsēdētāja atzīmēja, ka Latvijai un Igaunijai vienmēr bijusi konstruktīva loma Eiropas stiprināšanā, un plānots turpināt to darīt, īpaši digitālajā jomā un zaļās ekonomikas attīstībā.

Kopā ar Saeimas priekšsēdētāju ar Igaunijas prezidentu Karisu tikās Saeimas Ārlietu komisijas priekšsēdētāja biedrs Ojārs Ēriks Kalniņš (JV).

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.