Menu
 

Kariņš: Baltkrievijas īstenotā hibrīduzbrukuma risinājums ir trešo valstu pilsoņu repatriācija uz mītnes zemēm

  • Autors:  LETA
Foto - Valsts kanceleja Foto - Valsts kanceleja

Baltkrievijas īstenotā hibrīduzbrukuma risinājums ir trešo valstu pilsoņu repatriācija uz mītnes zemēm, pēc tikšanās ar Polijas premjeru Tadeušu Moravecki preses konferencē Rīgā svētdien sacīja Latvijas Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV).

Viņš uzsvēra, ka Eiropas Savienība (ES) piedzīvo koordinētu uzbrukumu no Baltkrievijas, kas izmanto trešo valstu pilsoņus un mēģina panākt viņu iekļūšanu ES, nelikumīgi šķērsojot Polijas, Lietuvas un Latvijas robežas.

"Ja Baltkrievijas režīmam bija doma, ka tas kaut kādā veidā varētu destabilizēt vai sadrumstalot Eiropu, šis nav izdevies. Mēs redzam, ka notiek pretējs process," atzīmēja Kariņš.

Ministru prezidents akcentēja, ka arī Polijas un Baltijas valstu sadarbība šajā jautājumā ir izcila, jo koordinācija notiek visos līmeņos. Baltijas valstis un Polija savā nostājā ir vienotas un neļaušot Baltkrievijai panākt tai vēlamo - trešo valstu pilsoņus burtiski iespiest ES un panākt, ka viņi pārkāpj likumu.

"Šādā veidā nevar notikt cilvēku kustība. Tai ir jānotiek organizētā veidā. Nav pieļaujams, ka kāda valsts organizē trešo valstu pilsoņu robežu pārkāpšanu. Tur mūsu valstis ir vienotas," sacīja premjers.

Kariņš apliecināja, ka valstis turpinās apmainīties ar informāciju un arī ar spēkiem. Viņš norādīja, ka Latvija gatavojas nosūtīt uz Poliju gan robežsargus, gan apmācītus policistus.

Ministru prezidents pateicās Moraveckim par vizīti Rīgā, jo tas apliecina, ka ES, Baltijas valstis un Polija ir vienotas un paliks vienotas, kā arī turpinās koordinēs savu rīcību.

Jau ziņots, ka svētdien Moraveckis apmeklē Baltijas valstis, lai tiktos ar to valdību vadītājiem un pārrunātu Baltkrievijas diktatora Aleksandra Lukašenko režīma izvērsto hibrīduzbrukumu, cenšoties iesūtīt Polijā, Lietuvā un Latvijā lielus skaitu nelegālo imigrantu.

Sākot vizīti Baltijas valstīs, Polijas premjers šo hibrīduzbrukumu nodēvēja par lielāko mēģinājumu destabilizēt ES 30 gadu laikā.

"Lukašenko ir sācis hibrīdkaru pret ES. Tas ir lielākais mēģinājums destabilizēt ES 30 gadu laikā. Polija nepadosies šantāžai un darīs visu, lai aizsargātu ES robežas. Polijai, Lietuvai, Latvijai, Igaunijai vajadzīgs atbalsts. Mums jābūt kopā, lai aizsargātu Eiropu," tviterī ierakstīja Moraveckis.

Nākamnedēļ viņš plāno doties vēl uz vairākām Eiropas valstīm, lai pārrunātu šos jautājumus.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.