Menu
 

13.Saeimas vēlēšanām sagatavoti 1,43 miljoni vēlēšanu zīmju komplektu

  • Autors:  LETA
13.Saeimas vēlēšanām sagatavoti 1,43 miljoni vēlēšanu zīmju komplektu arhīvs

13.Saeimas vēlēšanām ir tipogrāfiski iespiesti 1,43 miljoni vēlēšanu zīmju komplektu, informēja Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) Informācijas nodaļas vadītāja Kristīne Bērziņa.

Latvijā vēlēšanu materiāli tiek izsniegti pašvaldību vēlēšanu komisijām, kas tos nogādā iecirkņiem. Savukārt vēlēšanu iecirkņiem ārvalstīs vēlēšanu materiāli ir nosūtīti pa pastu.

Atbildot uz jautājumiem par zīmju komplektu un aplokšņu skaita pietiekamību vēlēšanu iecirkņos gan Latvijā, gan ārvalstīs, CVK pārstāvji norāda, ka vēlēšanu iecirkņiem nosūtītais vēlēšanu materiālu skaits ir noteikts, ņemot vērā vēlēšanu iecirkņu komisijas pieprasījumus, pieejamo informāciju par balsstiesīgo skaitu attiecīgajā valstī, vēlētāju aktivitāti iepriekšējās Saeimas vēlēšanās attiecīgajā iecirknī un reģionā, kā arī to, vai kopš iepriekšējās balsošanas konkrētajā valstī, reģionā ir izveidoti papildu vēlēšanu iecirkņi.

Gadījumā, ja reģionā ir izveidoti papildu iecirkņi, tad var prognozēt, ka daļa vēlētāju šajās vēlēšanās balsos citā iecirknī tuvāk dzīvesvietai, skaidroja Bērziņa.

Tā kā Saeimas vēlēšanās vēlētāju uzskaitei nelieto vēlētāju reģistru un iepriekš izveidotus iecirkņu vēlētāju sarakstus, prognozēt iespējamo vēlētāju aktivitāti katram iecirknim ir sarežģīti, norāda CVK. Tomēr līdzšinējo Saeimas vēlēšanu pieredze liecina, ka ārvalstu vēlēšanu iecirkņu prognozes par iespējamo vēlētāju aktivitāti parasti ir optimistiskākas nekā faktiskā aktivitāte, un pēc vēlēšanām balsošanas materiāli paliek pāri.

Savukārt valsts budžetam katrs lieks sūtījums rada papildu izmaksas, piemēram, vienu kilogramu smags vēlēšanu materiālu sūtījums uz Lielbritāniju izmaksā vairāk nekā 50 eiro. Salīdzinājumam, piemēram, 50 Rīgas vēlēšanu apgabala zīmju komplektu un vēlēšanu aplokšņu sūtījuma svars ir 2,2 kilogrami, skaidro CVK.

Vaicāta par sociālajos tīklos izskanējušajām bažām saistībā ar vēlēšanu materiālu skaita pietiekamību atsevišķos iecirkņos ārvalstīs, CVK Informācijas nodaļas vadītāja skaidroja, ka gadījumā, ja kāds no ārvalstīs izveidotajiem iecirkņiem vēlas mainīt sākotnējo pieprasījumu, uzskatot, ka nepieciešams vairāk vēlēšanu materiālu, tad ir iespējams sazināties ar CVK, lai šo jautājumu pārrunātu. Tāpat, ja vēlēšanu dienā vēlēšanu iecirkņa komisija redz, ka aktivitāte ir lielāka par prognozēto, tad tai ir jāsazinās ar CVK, un tiks rasts risinājums, lai visi vēlētāji, kas to gribēs, varētu nobalsot, sacīja Bērziņa.

13.Saeimas vēlēšanas notiks 6.oktobrī.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.