Menu
 

Ārlietu ministrs: Latvija turpinās atbalstīt Ukrainu un iesaistīsies tās atjaunošanā

  • Autors:  LETA
Foto - Eiropas Savienība, Anksela Šaka Foto - Eiropas Savienība, Anksela Šaka

Latvija turpinās atbalstīt Ukrainu un iesaistīsies tās atjaunošanā, uzsvēra Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (JV).

Kā informēja Ārlietu ministrijā, šodien Varšavā, Polijā, Rinkēvičs piedalījās augsta līmeņa donoru konferencē Ukrainas atbalstam. Konferences mērķis bija turpināt veicināt finansiālu atbalstu humānās palīdzības sniegšanai Ukrainai un tās tautai.

Uzrunā ārlietu ministrs uzsvēra Latvijas stingro atbalstu Ukrainai visās jomās: politiskajā, militārajā un humānās palīdzības. Latvijas palīdzība Ukrainai pārsniedz 220 miljonu eiro.

"Visa Latvija - valdība, uzņēmēji un pilsoniskā sabiedrība - ir vienota, lai palīdzētu Ukrainai uzvarēt karu. Latvija iesaistīsies Ukrainas valsts atjaunošanā - skolu, bērnudārzu un slimnīcu rekonstrukcijā," pauda Rinkēvičs.

Ārlietu ministrs informēja par valdības apstiprināto papildu 116 miljonu atbalsta pasākumu kopumu Ukrainas bēgļiem Latvijā. Tāpat Latvija plāno piešķirt 10 miljonu eiro garantiju Pasaules Bankas aizdevumam Ukrainai valdības darbības turpināšanai. Rinkēvičs arī pauda stingru Latvijas atbalstu Eiropas Savienības kandidātvalsts statusa piešķiršanai Ukrainai.

Donoru konference notika pēc Polijas un Zviedrijas valdību iniciatīvas sadarbībā ar Eiropadomes priekšsēdētāju un Eiropas Komisijas prezidenti.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.