Menu
 

ASV senatori pauž atbalstu NATO klātbūtnes Baltijas reģionā stiprināšanai

  • Autors:  LETA
Foto - Valsts prezidenta kanceleja Foto - Valsts prezidenta kanceleja

ASV Senāta izlūkošanas komitejas locekļi svētdien Rīgā sarunā ar Latvijas Valsts prezidentu Egilu Levitu pauduši atbalstu NATO klātbūtnes Baltijas reģionā stiprināšanai, aģentūru LETA informēja prezidenta kancelejā.

Prezidents Rīgas pilī tikās ar ASV Senāta izlūkošanas komitejas priekšsēdētāju senatoru Marku Vorneru un trīs komitejas locekļiem Angusu Kingu, Roju Blantu un Ričardu Beru, kuri ieradušies vizītē Latvijā.

Sarunas laikā apspriesta gatavošanās NATO samitam Madridē jūnija beigās, kur tiks pieņemta jauna NATO Stratēģiskā koncepcija.

Latvijas prezidents uzsvēris, ka koncepcijai jāatbilst aktuālajai ģeopolitiskajai situācijai, kad Krievija īsteno militāru agresiju pret kaimiņvalstīm un rupji pārkāpj starptautiskās tiesības. 

Jau ziņots, ka Baltijas valstis vēlas panākt lielāku sabiedroto spēku klātbūtni, katrā no valstīm nodrošinot vismaz brigādes lieluma spēkus ar atbilstošām kaujas atbalsta spējām līdzšinējā bataljona vietā.

ASV senatori pauduši nelokāmu atbalstu Latvijai kā NATO sabiedrotajam un apliecinājuši ASV izpratni par nepieciešamību stiprināt NATO klātbūtni Baltijas reģionā.

Papildus Levits atgādināja, ka Baltkrievija atbalsta Krieviju karā pret Ukrainu, tādēļ arī pret Baltkrieviju jāvērš visstingrākās sankcijas.

Tika pārrunāta arī Baltijas valstu enerģētiskā drošība, atsakoties no Krievijas importa un gatavojoties pārejai ilgtermiņā uz atjaunojamajiem resursiem.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.