Menu
 

Uz 26 deputātu vietām Vidzemes vēlēšanu apgabalā 14.Saeimas vēlēšanās pretendēs 440 kandidāti Apriņķis.lv

  • Autors:  Apriņķis.lv
Ilustrācija - CVK Ilustrācija - CVK

14.Saeimas vēlēšanām reģistrēti 19 kandidātu saraksti, kuros uz 100 deputātu vietām parlamentā kopumā pretendē 1832 deputātu kandidāti. Vidzemes vēlēšanu apgabalā, kurā ietilpst arī visi astoņi Pierīgas novadi, uz 26 deputātu vietām pretendēs 440 kandidāti, liecina Centrālās vēlēšanas komisijas (CVK) apkopotā informācija. 14.Saeimas vēlēšanas notiks 1.oktobrī.

Atbilstoši Saeimas vēlēšanu likuma nosacījumiem Saeimas vēlēšanām reģistrētie kandidātu saraksti ir numurējami, numuru piešķirot izlozes kārtībā. Piektdien, 5.augustā, plkst. 13.00 Saeimas Sarkanajā zālē (Jēkaba ielā 16, Rīgā) notiks CVK sēde, kurā tiks izlozēti 14.Saeimas vēlēšanām reģistrēto deputātu kandidātu sarakstu numuri. Izloze notiks deputātu kandidātu sarakstu reģistrēšanas secībā. Vēlētāji ar iesniegtajiem kandidātu sarakstiem, priekšvēlēšanu programmām un ziņām par kandidātiem var iepazīties tīmekļvietnē.

CVK statistika liecina, ka Vidzemes vēlēšanu apgabalā 440 kandidātu vidū ir 282 vīrieši (64,1%) un 158 sievietes (35,9%).

Rēķinot kandidātu vecumu vēlēšanu dienā 1.oktobrī, vecuma grupā no 21 līdz 30 gadiem ir 39 kandidāti (8,9%), grupā 31-40 gadi – 109 kandidāti (24,8%), grupā 41-50 gadi – 128 kandidāti (29,1%), grupā 51-60 gadi – 112 kandidāti (25,5%), grupā 61-70 gadi – 39 kandidāti (8,9%), grupā 71-80 gadi – 9 kandidāti (2,0%) un vecuma grupā virs 80 gadiem – 4 kandidāti (0,9%). Vidējais kandidātu vecuma ir 46,3 gadi, jaunākajam kandidātam ir 21 gads, vecākajam – 92 gadi.

330 kandidātiem Vidzemes vēlēšanu apgabalā ir augstākā izglītība (75,0%), 104 kandidātiem – vidējā izglītība (23,6%) un 6 kandidātiem – pamatizglītība (1,4%). Pēc ģimenes stāvokļa, neprecējušies ir 32 kandidāti (7,3%), precējušies – 189 (43,0%), šķīrušies – 8 (1,8%), atraitņi – 2 (0,5%), bet 209 kandidāti ģimenes stāvokli nav norādījuši.

Kā savu dzīvesvietu 33 kandidāti norādījuši Jūrmalu (7,5%), 26 – Ropažu novadu (5,9%), 25 – Siguldas novadu (5,7%), 21 – Mārupes novadu (4,8%), 17 – Ādažu novadu (3,9%), 16 – Saulkrastu novadu (3,6%), 15 – Olaines novadu (3,4%), 10 – Ķekavas novadu (2,3%) un 9 – Salaspils novadu (2,0%).

Kandidātu saraksti Vidzemes vēlēšanu apgabalā
(publicēti iesniegšanas secībā; norādīts kopējais kandidātu skaits, sarakstu pirmie trīs numuri un Pierīgas novados pazīstamas personas)

Attīstībai/Par! (29)
1.Artis Pabriks (1966.) Ministru prezidenta biedrs, aizsardzības ministrs
2.Ieva Ilvesa (1977.) Valsts prezidenta padomniece informatīvās telpas un digitālās politikas jautājumos
3.Andris Skride (1982.) Saeimas deputāts, Sociālo un darba lietu komisijas priekšsēdētājs
10.Aivars Osītis (1974.) Mārupes novada domes deputāts
12.Aleksandrs Geržatovičs (1995.) Olaines novada domes deputāts
18.Artūrs Ancāns (1979.) Saulkrastu novada domes priekšsēdētāja padomnieks
19.Aiva Aparjode (1977.) Saulkrastu Sporta un ģimeņu centra vadītāja, domes deputāte
27.Luīze Utāne (2001.) Ropažu novada pašvaldības jaunatnes lietu speciāliste

Politiskā partija “Stabilitāte” (12)
1.Amils Saļimovs (1985.) SIA “Euro Trade” valdes loceklis
2.Glorija Grevcova (1988.) SIA “DOLO” padomniece
3.Nellija Kmita (1975.) Azerbaidžāņu jaunatnes centra projektu vadītāja

“Saskaņa” sociāldemokrātiskā partija (16)
1.Ivars Zariņš (1969.) “Saskaņa” sociāldemokrātiskās partijas valdes loceklis un konsultants
2.Sergejs Dolgopolovs (1941.) Saeimas deputāts
3.Elizabete Krivcova (1978.) SIA “Krivcova law office” valdes locekle
4.Oļegs Novodvorskis (1971.) Olaines novada domes deputāts
16.Jeļena Toca (1959.) Ropažu novada pašvaldības izpilddirektora vietniece

“Progresīvie” (29)
1.Kaspars Briškens (1982.) AS “Pasažieru vilciens” neatkarīgais padomes loceklis
2.Jana Simanovska (1971.) Biedrības “Ekodizaina kompetences centrs” valdes priekšsēdētāja
3.Ervins Labanovskis (1980.) SIA “Kainaiži” valdes loceklis
14.Ieva Staltmane (1978.) Jūrmalas Aspazijas pamatskolas skolotāja
29.Jānis Šķesteris (1986.) Jūrmalas Kauguru vidusskolas skolotājs

Jaunā Vienotība (29)
1.Arturs Krišjānis Kariņš (1964.) Latvijas Republikas Ministru presidents
2.Evika Siliņa (1975.) Ministru prezidenta parlamentārā sekretāre
3.Ainars Latkovskis (1967.) Saeimas deputāts, frakcijas “Jaunā Vienotība” priekšsēdētājs
4.Raimonds Čudars (1974.) Salaspils novada domes priekšsēdētājs
10.Viktorija Baire (1982.) Ķekavas novada domes deputāte
13.Malda Caune (1958.) Salaspils novada domes priekšsēdētāja vietniece sociālajos un sporta jautājumos

Latvija pirmajā vietā (29)
1.Linda Liepiņa (1974.) SIA “LAFARMA” valdes locekle
2.Līga Krapāne  (1966.) Biedrības “Latvija Pirmā” sabiedrisko attiecību un komunikācijas vadītāja
3.Ringolds Balodis (1966.) Latvijas Universitātes Juridiskās fakultātes profesors
15.Andrejs Kondratjuks (1957.) Jūrmalas pensionāru biedrības valdes loceklis

Apvienotais saraksts – Latvijas Zaļā partija, Latvijas Reģionu apvienība, Liepājas partija (29)
1.Edvards Smiltēns (1984.) Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks
2.Raimonds Bergmanis (1966.) Saeimas deputāts
3.Māris Sprindžuks (1971.) Ādažu novada domes priekšsēdētājs
5.Agnese Geduševa (1984.) Ķekavas novada domes priekšsēdētāja 1.vietniece
8.Česlavs Batņa (1979.) Ādažu vidusskolas direktors
21.Mariss Martinsons (1972.) Ādažu novada pašvaldības izpilddirektora 1.vietnieks
23.Alma Brinkmane (1991.) Ādažu vidusskolas direktora vietniece
28.Ira Dūduma (1963.) Mārupes kultūras nama vadītāja

Nacionālā apvienība “Visu Latvijai” - “Tēvzemei un Brīvībai/LNNK” (29)
1.Uģis Mitrevics (1967.) Siguldas novada domes priekšsēdētājs
2.Raivis Dzintars (1982.) Saeimas deputāts, Nacionālās apvienības frakcijas priekšsēdētājs
3.Jānis Dombrava (1988.) Saeimas deputāts
9.Rūdolfs Kalvāns (1980.) Siguldas Valsts ģimnāzijas direktors
15.Digne Žilde (1979.) Upesleju sākumskolas direktora vietniece izglītības jomā
22.Andris Puide (1976.) Mārupes novada domes deputāts

Zaļo un Zemnieku savienība (29)
1.Armands Krauze (1970.) Saeimas deputāts
2.Daiga Mieriņa (1969.) Ādažu novada domes deputāte
3.Harijs Rokpelnis (1987.) SIA “L.P.Jana” projektu vadītājs
7.Aivars Nalivaiko (1962.) LZS Inčukalna nodaļas vadītājs
10.Dace Cīrule (1970.) Ķekavas novada pašvaldības sporta aģentūras direktore

Politiskā partija “Katram un katrai” (29)
1.Karina Sprūde (1988.) Saeimas deputāte
2.Andris Ārgalis (1944.) Pensionārs
3.Solvita Zvidriņa (1970.) Politiskās partija “Katram un katrai” valdes locekle
8.Andris Nuķis (1988.) Sporta kluba “Nuki” valdes loceklis
28.Aivis Šibajevs (1987.) Stopiņu pamatskolas direktores vietnieks izglītības jautājumos

Latvijas Krievu savienība (22)
1.Andris Vurčs (1983.) Olaines novada domes deputāts
2.Maksims Ždanovs (1970.) Partijas LKS padomes loceklis
3.Aleksandrs Klapins (1965.) AS “Valmieras stikla šķiedra” mehatronikas inženieris
11.Ilona Jakovele (1986.) ONAP Olaines sociālā dienesta Higiēnas centra darbiniece
14.Aleksandrs Prutkovs (1967.) Partijas LKS Salaspils teritoriālās organizācijas vadītājs

Politiskā partija “Republika” (29)
1.Kaspars Ģirģens (1985.) Saeimas deputāts
2.Elviss Ozols (1980.) SIA “Tiesu namu aģentūra” Vidzemes NĪ daļas pārvaldnieks
3.Vita Timermane (1981.) Saeimas deputāta palīgs
12.Dace Leitāne (1967.) Ropažu novada pašvaldības Juridiskā, publisko iepirkumu un personālvadības departamenta direktora vietniece
13.Iluta Kaktiņa (1971.) Sociālās aprūpes centra “Allaži” pavārs

“Konservatīvie” (29)
1.Jānis Bordāns (1967.) Tieslietu ministrs, partijas “Konservatīvie” valdes priekšsēdētājs
2.Juris Jurašs (1975.) Partijas “Konservatīvie” valdes loceklis
3.Evita Zālīte-Grosa (1969.) Labklājības ministrijas parlamentārā sekretāre
8.Renāte Gremze (1975.) Ropažu novada domes deputāte
16.Imants Krastiņš (1978.) Ādažu novada domes priekšsēdētāja vietnieks
27.Aija Upīte-Ozoliņa (1975.) Ulbrokas vidusskolas psihologs

“Suverēnā vara” (24)
1.Ļubova Švecova (1970.) Saeimas deputāte
2.Ainārs Vilciņš (1966.) Biedrības “Latvijas Skijoringa federācija” presidents
3.Jānis Dzepuks (1964.) SIA “OLAINTRANS” valdes loceklis

Politiskā partija “Tautas varas spēks” (28)
1.Jānis Sondars (1983.) Pašnodarbinātais
2.Inese Freimantāle (1981.) Biedrības “Pārsteiguma tēli” valdes locekle
3.Jānis Straumītis (1973.) Bezdarbnieks
26.Lidija Kaša (1963.) Nacionālā botāniskā dārza dārzkopības speciāliste

Tautas kalpi Latvijai (17)
1.Andris Lubiņš (1965.) SIA “GRANDEG” valdes loceklis
2.Gita Rēvalde (1965.) Rīgas Tehniskās universitātes profesore
3.Armands Brengulis (1958.) SIA “Clean R” autovadītājs

“Apvienība Latvijai” (20)
1.Māris Možvillo (1967.) Saeimas deputāts
2.Artūrs Leitlands (1991.) AS “Valmieras stikla šķiedra” ražošanas operators
3.Jānis Vīksna (1962.) Students
8.Ilze Ruģele (1977.) Rīgas rajona tiesas sēžu sekretāre

“Kristīgi progresīvā partija” (4)
1.Imants Burvis (1949.) Jūrmalas Pensionāru biedrības priekšsēdētāja vietnieks
2.Agris Grūbe (1962.) SIA “GLASIS” valdes loceklis
3.Udo Pērsis (1960.) SIA “BRZA Agro” valdes loceklis

Partija “Vienoti Latvijai” (7)
1.Iveta Lauciņa (1973.) SIA “Izvēles iespēja” valdes priekšsēdētāja
2.Kristīne Strazdiņa (1976.) Bezdarbniece
3.Anita Birze (1974.) Bezdarbniece

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.