Menu
 

Balss nodošanas glabāšanā pirmajā dienā 14.Saeimas vēlēšanās Pierīgā aktīvākie Saulkrastos, Salaspilī, Mārupē un Ādažos

  • Autors:  Apriņķis.lv
Grafika - CVK Grafika - CVK

Pirmdien, 26.septembrī, balss nodošanas glabāšanā pirmajā dienā 14.Saeimas vēlēšanās kādā no 66 vēlēšanu iecirkņiem Latvijā nobalsojuši 11 316 vēlētāji, kas ir  0,73% no balsstiesīgajiem, liecina Centrālā vēlēšanu komisijas (CVK) apkopotā informācija. 14. Saeimas vēlēšanām vēlētāju sarakstos kopumā ir reģistrēti 1 542 407 balsstiesīgi pilsoņi. Salīdzinājumam – 13.Saeimas vēlēšanās pirms četriem gadiem balss nodošanas glabāšanā pirmajā dienā nobalsoja 7937 vēlētāji jeb 0,51% balsstiesīgo.

Pēc CVK datiem, pirmdien visvairāk savu balsi glabāšanā nodevuši Rīgas vēlēšanu apgabalā (0,91% balsstiesīgo), kā arī  Vidzemē (0,85%), kur aktīvākie balsotāji bijuši Saulkrastu novadā (1,52%), Salaspils novadā (1,44%), Mārupes novadā (1,42%) un Ādažu novadā (1,41%).

CVK atgādina, ka vēlētāji, kuri svarīgu iemeslu dēļ nevar nobalsot vēlēšanu dienā, var izmantot iespēju nodot balsi glabāšanā, tomēr aicina vēlētājus pēc iespējas ieplānot dalību vēlēšanās vēlēšanu dienā, sestdien, 1.oktobrī, atstājot balss nodošanu glabāšanā tiem vēlētājiem, kuri pamatotu iemeslu dēļ nevarēs nobalsot vēlēšanu dienā. Tā kā no 949 vēlēšanu iecirkņiem nodot balsi glabāšanā iespējams tikai nelielā skaitā iecirkņu, tad prognozējams, ka arī ceturtdien un piektdien šajos iecirkņos veidosies rindas.

Rīgā ir 20 balss nodošanas glabāšanā iecirkņi, Daugavpilī, Liepājā, Ogres novadā un Valmieras novadā – katrā pa diviem šādiem iecirkņiem, savukārt pārējās pašvaldībās pa vienam balss nodošanas glabāšanā iecirknim.

Nodot balsi glabāšanā varēs arī ceturtdien, 29.septembrī, no pulksten 9.00 līdz 12.00 un piektdien, 30.septembrī, no pulksten 10.00 līdz 16.00.

Saeimas vēlēšanās iepriekšējo balsošanu sauc par balss nodošanu glabāšanā, jo tā nenotiek visos vēlēšanu iecirkņos, kā tas ir iepriekšējās balsošanas gadījumā, kā arī vēlēšanu aploksnes tiek uzglabātas vēl vienā aploksnē – reģistrācijas aploksnē, kas ļauj vēlētājam atsaukt savu balsojumu un nobalsot vēlreiz.

Šāds risinājums ir ieviests, lai iepriekšējā balsošana nebūtu pretrunā Satversmei, kas noteic, ka Saeimas vēlēšanas izdarāmas oktobra mēneša pirmajā sestdienā. Proti, tas nozīmē, ka Satversmē noteikts, ka vēlētājam ir jābūt arī tiesībām balsot Saeimas vēlēšanu dienā, norāda CVK.

Sestdien, 1.oktobrī, notiks 14.Saeimas vēlēšanas, kurās uz nākamajiem četriem gadiem būs jāievēl 100 parlamenta deputāti. Vēlēšanu dienā vēlēšanu iecirkņi Latvijā un ārzemēs vēlētājiem būs atvērti no pulksten 7.00 līdz 20.00 pēc vietējā laika. Kā līdz šim balsot varēs jebkurā vēlēšanu iecirknī.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.