Menu
 

Saeimas priekšsēdētājs pirmajās ārvalstu vizītēs dosies uz Igauniju un Lietuvu

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto - Juris Vīgulis, Saeima Foto - Juris Vīgulis, Saeima

Saeimas priekšsēdētājs Edvards Smiltēns 21. un 22. novembrī apmeklēs Igauniju, savukārt 28. un 29.novembrī dosies vizītē uz Lietuvu. Tās būs pirmās Saeimas priekšsēdētāja ārvalstu vizītes pēc stāšanās amatā, pavēstīja Saeimas preses dienests.

Vizītes laikā Igaunijas galvaspilsētā Tallinā E.Smiltēns tiksies ar Igaunijas parlamenta priekšsēdētāju Jiri Ratasu, Igaunijas ārlietu ministru Urmasu Reinsalu, apmeklēs NATO apvienoto kiberaizsardzības izcilības centru, kā arī sniegs intervijas Igaunijas medijiem. 

Savukārt Viļņā E.Smiltēnam plānota tikšanās ar Lietuvas parlamenta priekšsēdētāju Viktoriju Čmilīti-Nilsenu, kā arī starpparlamentu grupas sadarbībai ar Latviju deputātiem. Tāpat iecerēts, ka Saeimas priekšsēdētājs tiksies ar Lietuvas prezidentu Gitanu Nausēdu, kā arī premjerministri Ingrīdu Šimonīti.

“Igaunija un Lietuva mums ir tuvākās valstis gan ģeogrāfiski, gan mentāli. Mums ir kopīga vēsture un vienota izpratne par vērtībām. Mums ir vērienīgi infrastruktūras projekti, kas kopīgi jāturpina, lai Baltijas reģions būtu drošs un plaukstošs. Kaimiņiem vēlos apliecināt, ka turpināsim ciešu parlamentāro sadarbību, lai baltiešu balsis pasaulē izskan spēcīgi un vienoti,” paudis Saeimas priekšsēdētājs.  

Pieminot Zolitūdes traģēdijā bojāgājušos, Saeimas priekšsēdētājs Edvards Smiltēns pirmdien, 21.novembrī, nolika ziedus traģēdijas upuru piemiņas vietā.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.