Menu
 

JV ministru amatiem plāno virzīt Ašeradenu, Rinkēviču, Lībiņu-Egneri, Čakšu, Čudaru un Siliņu

  • Autors:  LETA
Foto - Ieva Ābele, Saeima Foto - Ieva Ābele, Saeima

Partiju apvienības "Jaunā vienotība" (JV) un partijas "Vienotība" valžu kopsēdē šodien atbalstīta Arvila Ašeradena, Edgara Rinkēviča, Ineses Lībiņa-Egneres, Andas Čakšas, Raimonda Čudara un Evikas Siliņas kandidatūru virzīšana ministru amatiem.

Kā aģentūru LETA informēja JV pārstāvji, Ašeradens tiek virzīts uz finanšu ministra amatu, Rinkēvičs par ārlietu ministru, Lībiņa-Egnere par tieslietu ministri, Čakša par izglītības un zinātnes ministri, Čudars par klimata un enerģētikas ministru un Siliņa kā labklājības ministra amata kandidāte.

Topošās Krišjāņa Kariņa (JV) otrās vadītās valdības ministru amata kandidāti tiks virzīti apstiprinājumam JV kopsapulcē. 

Ceturtdien, 8.decembrī, "Vienotības" dome sniegs valdei konsultatīvu atzinumu par izvirzītajām kandidatūrām. Savukārt pirmdien, 12.decembrī, JV kopsapulce tiks pieņemts gala lēmums par minēto sešu ministru amatu kandidatūrām topošajā valdībā.

Kā ziņots, Nacionālā apvienība ekonomikas ministru amatam virza Ilzi Indriksoni, aizsardzības ministra amatam Ināru Mūrnieci, kultūras ministra amatam Nauri Puntuli un satiksmes ministra amatam Jāni Vitenbergu.

"Apvienotais saraksts" vēl lēmumu nav pieņēmis, bet ministra amatiem apspriež Saeimas deputātu Didža Šmita, Māra Kučinska un Māra Sprindžuka kandidatūras, liecina aģentūras LETA rīcībā esošā neoficiālā informācija.

Šmits tiek vērtēts iespējamai virzīšanai uz zemkopības ministra amatu, iekšlietu ministra postenim tiek izskatīta Kučinska kandidatūra, bet Sprindžuks pretendē uz vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra posteni. Savukārt uz veselības ministra amatu aizvien ir vairāki kandidāti, par kuriem turpinās diskusijas, - gan ar medicīnas, gan menedžmenta pieredzi.

Kā ziņots, iecerēts, ka par jauno Ministru kabinetu Saeima varētu balsot decembra vidū.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.