Menu
 

Par Saeimas priekšsēdētājas otro vietnieci ievēlēta Lībiņa-Egnere

  • Autors:  LETA
Par Saeimas priekšsēdētājas otro vietnieci ievēlēta Lībiņa-Egnere Foto: Saeimas kanceleja

Par Saeimas priekšsēdētājas otro biedri ir ievēlēta Inese Lībiņa-Egnere (JV). Uz šo amatu kandidēja arī Artuss Kaimiņš (KPV LV), tomēr viņš saņēma mazāku balsu skaitu. Lībiņu-Egneri atbalstīja 65 deputāti, bet Kaimiņu – 31 parlamentārietis. Divas vēlēšanu zīmes bija nederīgas.

Lībiņa-Egnere jau 11. Saeimas laikā pildīja parlamenta priekšsēdētāja biedres pienākumus, šajā amatā nomainot deputāti Ingu Biti (LRA). Par Saeimas priekšsēdētāja vietnieci Lībiņa-Egnere bija ievēlēta arī 12. Saeimā.

Politiķe ir dzimusi 1977. gadā. Lībiņa-Egnere 2002. gadā Freiburgas Universitātē Vācijā ieguvusi maģistra grādu tiesību zinātnē, bet 2007. gadā – tiesību doktora zinātnisko grādu Latvijas Universitātē.

Savulaik Lībiņa-Egnere bija Satversmes tiesas tiesneša palīdze, vēlāk viņa sāka strādāt par lektori Latvijas Universitātes Juridiskajā fakultātē. Tāpat viņa bija zvērināta advokāte birojā "Liepa, Skopiņa/Borenius", bet 2007. gadā viņa kļuva par toreizējā Valsts prezidenta Valda Zatlera padomnieci juridiskajos jautājumos.

2011. gadā politiķe no Zatlera vadītās Reformu partijas saraksta tika ievēlēta Saeimā. Tuvinoties Reformu partijai un "Vienotībai", Lībiņa-Egnere iestājās "Vienotībā" un no šīs partijas saraksta tika ievēlēta parlamenta iepriekšējā sasaukuma un arī 13. Saeimā.

Kā ziņots, par Saeimas priekšsēdētāju otrdien ievēlēta deputāte Ināra Mūrniece (VL-TB/LNNK), bet par pirmo priekšsēdētājas vietnieci – Jaunās konservatīvās partijas deputāte Dagmāra Beitnere-Le Galla.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.