Menu
 

Iekšlietu ministra kandidāts Ģirģens vēlas stiprināt tiesībsargājošo iestāžu darbu cīņā pret ekonomiskajiem noziegumiem

  • Autors:  LETA
Sandis Ģirģens un labklājības ministres amata kandidāte Ieva Krapāne Sandis Ģirģens un labklājības ministres amata kandidāte Ieva Krapāne Foto - ekrānšāviņš no LETA

Nokļūstot iekšlietu ministra amatā, advokāts Sandis Ģirģens (KLPV) vēlētos stiprināt tiesībsargājošo iestāžu darbu cīņā pret ekonomiskajiem noziegumiem un uzlabot iestāžu sadarbību ar prokuratūru, to biņš atzina sarunā ar aģentūru LETA.

Ģirģens uzskata, ka viņa prioritāte varētu būt Eiropas Padomes noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma finansēšanas novēršanas ekspertu komitejas "Moneyval" konstatēto risku mazināšana, proti, veicināt tiesībsargājošo iestāžu darbu cīņā pret ekonomiskajiem noziegumiem, korupciju, valsts amatpersonu veiktajiem noziegumiem un noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizāciju. Tāpat jāpievērš uzmanība kibernoziegumiem un informācijas sistēmu stiprināšanai.

Ģirģens arī uzskata, ka jāstiprina Iekšējās drošības birojs, bet izmeklēšanas kvalitātes celšanai jāveicina sadarbība ar prokuratūru.

Tāpat iekšlietu ministra kandidāts uzskata, ka Valsts policijas prestižam sabiedrības acīs ir jābūt augstam un ir jāstiprina valsts austrumu robeža.

Ģirģens gan uzskata, ka iekšlietu resorā esošā atalgojuma sistēma nav pareiza un ir jāpārskata. "Bonusu sistēma jāpārskata, proti, lai nebūtu tā, ka manuāli tiek paceltas algas - tām ir jābūt sasaistītām ar efektivitāti un darba rezultātiem. Viennozīmīgi vairāk jāatalgo, piemēram, tie darbinieki, kuri cīnās ar ekonomiskajiem noziegumiem, lai nebūtu korupcijas risku," norādīja Ģirģens.

Viņš solīja, ka viņa vadībā atalgojuma jautājumā neviena iekšlietu iestāde netiks atstāta "pabērna lomā", jo uz visām iestādēm viņš skatīsies sistēmiski.

Ģirģens solīja tikties ar visu iestāžu vadītājiem, lai pārrunātu prioritātes un veicamos uzdevumus. "Strādāsim visi komandā. Es domāju, ka izvirzītos jautājumus atrisināsim. Principā esmu cilvēks, kurš vērsts uz sadarbību un komunikāciju. Visas institūcijas tiks stiprinātas, jo esmu par konkrētiem izpildāmiem darbiem un finansējuma atrašanu problēmu risināšanai. Mans mērķis būs tāds, lai visas iestādes strādātu operatīvi, efektīvi un tiesiski," piebilda iekšlietu ministra amata kandidāts.

Vaicāts, vai nokļūstot ministra amatā, iekšlietu nozares iestāžu vadības līmenī ir gaidāmas kādas izmaiņas, Ģirģens atbildēja, ka neesot nācis, lai sagrautu sistēmu, taču, nepildot uzdevumus, var tikt skatīts jautājums par amatpersonu atbilstību amatam. "Es ceru, ka esošo iestāžu vadība sapratīs nepieciešamību strādāt un darboties valsts interesēs. Ja es redzēšu, ka netiek izpildīti manās prioritātēs iekļautie uzdevumi, kuri būs veidoti kopā ar nozaru speciālistiem, tad, protams, tiks lemts jautājums par konkrēto cilvēku atbilstību ieņemamajam amatam. Taču tagad nākot uz ministriju, es neesmu vērsts, lai kādu atlaistu," uzsvēra Ģirģens.

Viņš ministra amatā izmantošot to pieredzi, ko uzkrājis strādājot par tiesneša palīgu, advokāta palīgu un advokātu. Ģirģens kā advokāts praktizē civillietās, krimināllietās un administratīvajās tiesībās, līdz ar to viņam jau patlaban ikdienā jāsastrādājas ar policiju, prokuratūru un tiesu.

Konkrētāki izvirzīto uzdevumu realizēšanas termiņi būs zināmi, kad tiks pabeigts darbs pie valdības deklarācijas, nobeigumā piebilda Ģirģens.

Viņš ir individuāli praktizējošs zvērināts advokāts, kurš advokāta zvērestu nodeva 2009.gada maijā. Zvērinātu advokātu padome 2005.gadā Ģirģenu uzņēma advokātu palīgu rindās un Ģirģena patrons tobrīd bija advokāts Juris Grīnvalds. Pirms tam viņš ir strādājis par tiesneša palīgu.

Ģirģens 2003.gadā beidzis biznesa augstskolu "Turība".

Centrālās vēlēšanu komisijas mājaslapā atrodamā informācija liecina, ka, pērn startējot Saeimas vēlēšanās, Ģirģens norādījis savā īpašumā dzīvokli Rīgā un būvi Saulkrastu novadā, kā arī 2013.gada izlaiduma automašīnu "BMW" un 2004.gada izlaiduma motociklu "Kawasaki".

Ģirģens startēja 13.Saeimas vēlēšanās, bet netika ievēlēts. Toties pie vietas parlamentā tika viņa brālis Kaspars Ģirģens (KPV LV).

Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja informācija liecina, ka Ģirģens sevis pārstāvētajam politiskajam spēkam ziedojis tikai vienu reizi, kad pērn tam pārskaitījis 300 eiro.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.