Menu
 

Vējonis aizvien nekomentē, vai kandidēs uz otro termiņu

  • Autors:  LETA
Vējonis aizvien nekomentē, vai kandidēs uz otro termiņu Foto - Valsts kanceleja

Valsts prezidents Raimonds Vējonis joprojām atturas komentēt, vai kandidēs uz otro pilnvaru termiņu šogad paredzētajās prezidenta vēlēšanās. Vējonis pēc tikšanās ar Ministru prezidentu Krišjāni Kariņu (JV) bija skops savos komentāros, norādot, ka pašlaik viņam jautājums par kandidēšanu uz otro termiņu prezidenta amatā nav aktuāls.

"Man pašlaik tā nav aktualitāte. Kad izlemšu, tad darīšu zināmu," teica Vējonis.

Savukārt Kariņš sacīja, ka par kandidātiem Valsts prezidenta amatam pirmā diskusija būs pēc trīs nedēļām, kuras laikā, iespējams, tiks apspriesti kritēriji vai personāliju jautājums.

"Es esmu ierosinājis, ka būtu labi, ja valdības koalīcija varētu vienoties par vienu kandidātu. Pēc trīs nedēļām tikai sāksim diskusiju un laiks vēl ir. Redzēsim, vai varēsim atrast kopīgu valodu un kopīgu mērķi," piebilda premjers.

Kā ziņots, politiķi līdz šim apliecinājuši, ka konkrēti kandidātu vārdi vēl nav apspriesti.

Tikmēr Nacionālās apvienības "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK politiķis Rihards Kols intervijā laikrakstam "Neatkarīgā Rīta Avīze" paudis viedokli, ka Valsts prezidenta amatam ir jāvirza Eiropas Savienības Tiesas tiesnesis Egils Levits.

"Ja Levita kungs piekritīs... Formāli vēl viņš nav neko paudis. Bet es uzskatu, ka - jā, mums ir jāvirza Egils Levits," viņš sacījis, piebilstot, ka, viņaprāt, Levits patlaban ir vispiemērotākais kandidāts šim amatam.

Pašreizējais prezidents Raimonds Vējonis šo amatu ieņem kopš 2015.gada jūlija.

Valsts prezidenta vēlēšanas notiks pavasara beigās.

Šogad spēkā stājušies grozījumi Satversmē, kas nosaka, ka Valsts prezidentu parlamentā ievēlē atklāti.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.