Menu
 

Politologs: Rīgas domes ārkārtas vēlēšanu gadījumā tagadējā koalīcija varētu zaudēt varu

  • Autors:  LETA
Foto: Rīgas dome Foto: Rīgas dome

Ārkārtas vēlēšanu gadījumā tagadējā koalīcija varētu zaudēt varu Rīgas domē, aģentūrai LETA atzina politologs Juris Rozenvalds. Viņš norādīja, ka pēc spilgtāko līderu – Andra Amerika (GKR/S) un Nila Ušakova (S) – aiziešanas no partijas, ir liela iespējamība, ka ārkārtas vēlēšanās koalīcija varētu iegūt nepietiekamu rīdzinieku atbalstu.

"Pašreizējai koalīcijai ārkārtas vēlēšanās varētu būt diezgan drūmas perspektīvas, ņemot vērā to, ka jau iepriekšējās vēlēšanās viņi izlīda kā caur adatas aci," atzīmēja Rozenvalds, piebilstot, ka ārkārtas vēlēšanu gadījumā "Saskaņa" un "Gods kalpot Rīgai" (GKR) varētu zaudēt varu uz vairākiem gadiem.

Viņš arī sacīja, ka viņaprāt, koalīcija tomēr meklēs dažādus sadarbības modeļus, viens no tiem varētu būt "Saskaņas" un GKR sadarbošanās ar jaunizveidoto "Neatkarīgo deputātu frakciju", lai noturētu varu. Rozenvalds pieļāva iespēju, ka GKR varētu sadarboties ar citām partijām, taču pēc viņa domām, koalīcija tomēr vispirms mēģinās sadarboties ar no partijas "Saskaņa" izslēgto deputātu dibināto frakciju.

Kā Rozenvalds norādīja, koalīcijai ir svarīgi saglabāt varu līdz nākamajām Rīgas domes vēlēšanām, lai cilvēkiem "piemirstos" skandāli un varētu paspēt izdarīt ko labu, tādējādi iekļūstot Rīgas domē arī pēc vēlēšanām.

LETA jau vēstīja, ka pēc jauna Rīgas mēra ievēlēšanas ir sašķēlusies partijas "Saskaņa" Rīgas domes frakcija. No frakcijas "par rupjiem pārkāpumiem" izslēgti četri biedri – Rīgas domes vicemērs Vadims Baraņņiks un deputāti Valērijs Petrovs, Aleksejs Rosļikovs un Vitālijs Dubovs –, kuri piektdien izslēgti arī no partijas kopumā.

Četru no "Saskaņas" izslēgti deputāti 3. jūnijā paziņoja par jaunas frakcijas izveidošanu, kuras nosaukums būs "Neatkarīgo deputātu frakcija" un vadītāja lomu uzņemsies Petrovs. Jaunizveidotās frakcijas pārstāvji uzreiz uzsvēra, ka Rīgas domē atbalstīs "uz attīstību vērstus lēmumus".

Tomēr Rīgas domē saglabājas situācija, ka valdošajai koalīcijai vairs nav 32 balsu, bet gan tikai 28 – tieši tikpat, cik opozīcijai. Viens no opozīcijas deputātiem līdz šim balsojumos parasti ir atbalstījis valdošās koalīcijas viedokli.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.