Menu
 

Aptauja: Valdības darba vērtējums sasniedzis vēsturiski augstāko līmeni

  • Autors:  LETA
Foto - Valsts kanceleja Foto - Valsts kanceleja

Valdības darba vērtējums, lai arī joprojām negatīvs, maijā sasniedzis vēsturiski augstāko līmeni, liecina pētījumu aģentūras SKDS izstrādātā Latvijas barometra rezultāti šī gada maijā.

Iedzīvotājiem pagājušajā mēnesī tika lūgts norādīt, kā viņi patlaban vērtē Latvijas valdības darbu. Lai arī vairākums iedzīvotāju ar Ministru kabineta darbu aizvien ir neapmierināti, valdības darba vērtējuma indekss sasniedzis vēsturiski augstāko līmeni - mīnus 25 punktus.

Laika posmā no 2008.gada maija, ka valdību vadīja Ivars Godmanis, līdz šī gada aprīlim, kad Ministru prezidenta amatā strādā Krišjānis Kariņš (JV), vērtējuma indekss nebija pārsniedzis atzīmi mīnus 28. Pozitīvu vērtējumu maijā valdības darbam sniedza 30%, bet negatīvu - 63% aptaujāto.

Vēsturiski zemākais valdības darba vērtējums fiksēts ekonomiskās krīzes laikā, kad valdību vadīja Godmanis - tolaik vērtējuma indekss sasniedza mīnus 77 punktus.

Latvijas barometrs ir Latvijas iedzīvotāju noskaņojuma, viedokļu un attieksmes pret dažādiem sociāliem, ekonomiskiem u.c. jautājumiem pētījums. Latvijas barometrs tiek veidots katru mēnesi. Katrā no aptaujām sabiedrībai tiek uzdots indikatoru jautājumu kopums, kas norāda uz vispārējā sabiedrības noskaņojuma izmaiņām.

Dati tiek iegūti SKDS Latvijas pastāvīgo iedzīvotāju aptaujā, veicot tiešās intervijas respondentu dzīves vietās. Ar stratificētās nejaušās izlases metodi katru mēnesi tiek aptaujāti ne mazāk kā 1000 respondenti vecumā no 18 līdz 75 gadiem visā Latvijā. Izlase ir reprezentatīva attiecībā pret ģenerālo kopumu.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.