Menu
 

Rīgas domes trīs deputātu frakcija: GKR savu iespēju vadīt Rīgu jau izmantoja

  • Autors:  LETA
Foto: LETA Foto: LETA

Līdzīgi kā valdības veidošanas procesā, Rīgas vadība būtu jāuzņemas kādai citai frakcijai, nevis "Gods kalpot Rīgai!", uzskata jaunizveidotā Rīgas domes frakcija "Rīgai", kurā apvienojušies neatkarīgie deputāti Oskars Putniņš, Druvis Kleins un Imants Keišs.

Putniņš šajā ceturtdienā preses konferencē sacīja, ka valdības veidošanas procesā partijām tiek dota iespēja izveidot valdību, un, ja tas neizdodas, iespēju dod kādam citam. "Tieši tāpat vajadzētu būt Rīgā. GKR jau bija iespēja un tas neizdevās. Tagad iespēja būtu jādod citiem," sacīja Putniņš.

Viņš atkārtoti norādīja, ka frakcijas iestājas par labējās koalīcijas izveidi domē un ir gatava atbalstīt jebkuru līdzšinējās opozīcijas virzītu kandidātu. "Tā kā medijos patlaban ir izskanējis Baibas Brokas vārds, esam gatavi paust viņai savu atbalstu," sacīja Putniņš, norādot, ka opozīcijai ir unikāla iespēja izveidot koalīciju un ķerties klāt vēlētājiem dotajiem solījumiem.

Vienlaikus frakcija būtu gatava atbalstīt arī tā dēvēto varavīksnes koalīciju, proti, sadarbību gan ar opozīciju, gan ar "Neatkarīgo deputātu frakciju", gan ar atsevišķiem koalīcijas pārstāvjiem.

Ja balsojumā par opozīcijas virzītu mēru apvienotos visa līdzšinējā opozīcija, jaunizveidotā frakcija "Rīgai" un arī "Neatkarīgo deputātu frakcija", šim kandidātam tiktu nodrošinātas 32 balsis. Taujāts, vai frakcija varētu atbalstīt arī "Saskaņas" virzītu mēru, Putniņš norādīja, ka šāds jautājums tiks vērtēts tikai pēc tam, ja mēru nevirzīs opozīcija.

Savukārt runājot par frakcijas biedru – Druvja Kleina un Imanta Keiša – iespējamo sadarbību ar Jauno konservatīvo partiju, Kleins pauda viedokli, ka pašiem JKP sākumā ir jāpauž sava nostāja. "Es joprojām uzskatu, ka ārkārtas vēlēšanas nav laba ideja un sadarbība ar "Neatkarīgo deputātu frakciju" nav tas sāpīgākais variants, kāpēc nevienoties par kopēju mēra kandidātu," sacīja Kleins.

Atbildot uz jautājumu, vai frakcija būtu gatava pēc mēra ievēlēšanas balsot par regresa prasību iesniegšanu pret atsevišķiem līdzšinējās koalīcijas pārstāvjiem, deputāti sacīja, ka ko tādu atbalstītu pēc attiecīga tiesas lēmuma. "Sākumā ir jābūt pierādījumiem, ka šie deputāti ir bijuši negodprātīgi un izšķērdīgi, un to pierādīt var tiesa," sacīja Putniņš. "Ja tiesa lemtu, ka konkrētais deputāts ir vainīgs, būtu neloģiski, ja mēs viņus piesegtu un aizsargātu. Es domāju, ikviens domes deputāts ir gatavs tiesā pierādīt savu taisnību," piebilda Kleins.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.