Menu
 

Pavļuts: Vairāku iemeslu dēļ koalīcijā vērojama spriedze, bet valdības stabilitāte nav fundamentāli apdraudēta

  • Autors:  LETA
Foto - Saeimas administrācija Foto - Saeimas administrācija

Vairāku iemeslu dēļ koalīcijā jau zināmu laiku vērojama spriedze, bet nav redzams fundamentāls apdraudējums Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa (JV) vadītās valdības stabilitātei, aģentūrai LETA pauda "Attīstībai/Par!" (AP) līdzpriekšsēdētājs un Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Daniels Pavļuts.

Tā politiķis atbildēja uz vaicājumu par to, vai nav apdraudēta koalīcijas stabilitāte pēc tam, kad Jaunās konservatīvās partijas (JKP) Saeimas frakcijas priekšsēdētāja Juta Strīķe paziņojusi, ka JKP pārstāvju iziešana no valdības sēdes ir "dzeltenā kartīte" Kariņa valdībai. JKP ministri no valdības sēdes izgāja, kad tika skatīts jautājums par Normunda Mežvieta atkārtotu apstiprināšanu Valsts drošības dienesta (VDD) vadībā, kas partijas ieskatā vērtējams kā vecās politikas stila demonstrācija.

AP politiķis pauda, ka jau ap Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanu laiku varēja just zināmu sasprindzinājumu, kas ir kaut kādā ziņā ir neizbēgami, kad valdību veido piecas partijas. Pavļuts norādīja, ka valdības stabilitātei ir vajadzīgi visi pieci partneri. Viņš sacīja, ka pašreizējā situācija atsauc atmiņā sarežģīto, pretrunu un emociju pilno valdības veidošanas laiku.

Vaicāts, kas vēl rada spriedzi, politiķi norādīja, ka ir pagājis vairāk nekā pusgads no Saeimas vēlēšanām un partijas iepriekš ir devušas daudz solījumus, no kuriem ne visus var uzreiz izpildīt. Tāpat savu ietekmi atstāj atšķirīgie rezultāti EP vēlēšanās, kā arī gaidāmais sarežģītais valsts budžeta veidošanas process, skaidroja Pavļuts.

Reizē politiķis uzsvēra, ka neredz labāku "valdības salikumu" par to, kas ir pašlaik. Viņš skaidroja, ka nevarēs tieši komentēt Mežvieta apstiprināšanas procesu valdībā. Pavļuts pauda, ka tik fundamentālu iebildumu gadījumā šādi jautājumi savlaicīgi jāizrunā koalīcijā.

Politiķis norādīja, ka valdībā ir redzama gatavība ieklausīties un risināt problēmas un redzams, ka premjers, kura galvenā atbildība ir nodrošināt darbu veikšanu un saprašanos, cenšas to panākt.

Kā ziņots, JKP vistuvākajā laikā aicinās Kariņu uz frakciju, lai uzklausītu, kā viņš turpmāk plāno koalīcijā izskatīt un izlemt nozīmīgus lēmumus, norādīja Strīķe. Viņa pauda, ka Mežviets amatā atkārtoti apstiprināts nesaprotamā procedūrā un ātrā tempā, neargumentējot iemeslus.

Valdība 16.jūlijā atbalstīja VDD vadītāja Mežvieta palikšanu amatā uz otro termiņu. JKP ministri nepiedalījās valdības sēdes slēgtajā daļā, kur ministri lēma par Mežvieta atkārtotu apstiprināšanu VDD vadītāja amatā, par to žurnālistiem pavēstīja tieslietu ministrs Jānis Bordāns (JKP). Tieslietu ministrs pauda neapmierinātību ar veidu, kādā ticis virzīts jautājums par Mežvieta atkārtotu apstiprināšanu amatā, proti, tas bijis sasteigts, neizdiskutēts un valdībā apspriests slepeni. Neoficiāli zināms, ka Bordāns pagājušajā nedēļā, pildot premjera amata pienākumus, parakstīja šodienas Ministru kabineta darba kārtību.

Kariņš norādījis, ka valdība nesaņēma tādu informāciju, kas liegtu Mežvietu apstiprināt šajā amatā. Viņš norādīja, ka valdības sēdē tika uzdoti jautājumi un saņemtas labas atbildes. Vairākums ministru uzskatīja, ka Mežvietam ir jāturpina darbs, skaidroja premjers.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.