Menu
 

Viņķele pagaidām neiejauksies atbildīgo iestāžu darbā saistībā ar saindēšanos Siguldas pusē

  • Autors:  LETA
Foto - Valsts kanceleja Foto - Valsts kanceleja

Veselības ministre Ilze Viņķele (AP) pagaidām neiejauksies atbildīgo iestāžu darbā saistībā ar saindēšanos Siguldas pusē.

Kā aģentūrai LETA norādīja Viņķeles padomnieks Edgars Skvariks, ministre un Veselības ministrija uzticas Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) profesionālajam darbam.

Tā kā ministre regulāri saņem aktuālo informāciju par notiekošo, viņa pagaidām nepieciešamību iesaistīties nesaskata un ļauj SPKC darīt tā darbu, norādīja Skvariks.

Kopš 5.septembra zarnu infekcijas simptomi konstatēti 32 bērniem un četriem darbiniekiem piecās Siguldas pirmsskolas izglītības iestādēs, kurās ēdinātājs ir "Baltic Restaurants Latvia".

Pēdējie SPKC rīcība esošie analīžu rezultāti apstiprina, ka šiga toksīnu veidojošās zarnu nūjiņas izraisītā infekcija jeb STEC apstiprināta pieciem bērniem un vienam darbiniekam trijās pirmsskolas izglītības iestādēs. Kopš saslimstības sākuma smagas STEC infekcijas komplikācijas - hemolītiski urēmiskā sindroma - gadījumu skaits nepieaug.

SPKC, veicot saslimušo bērnu laboratorisko izmeklēšanu, četriem bērniem divās pirmsskolas izglītības iestādēs konstatēta salmonella.

Vairāki paraugi vēl ir testēšanas procesā, skaidroja SPKC, norādot, ka epidemioloģiskā izmeklēšana turpinās visās iepriekš minētajās vietās. 

Atbildīgās iestādes aizvien turpina meklēt zarnu infekcijas izplatības cēloni.

Kā ziņots, Siguldas novada dome ar iesniegumu vērsusies Valsts policijā par četru bērnu inficēšanos ar salmonellu, lūdzot pastiprināti izmeklēt iespējamo saistību starp inficēšanās gadījumiem. No bērniem, kuri inficējās ar salmonellu, septembra sākumā viens sāka mācības bērnudārzā "Ieviņa", bet trīs - bērnudārzā "Tornīši". SPKC uzsver, ka pašlaik nav viennozīmīgas informācijas, kur bērni ieguvuši šo baktēriju.

Pašvaldība iepriekš paziņoja, ka gadījumā, ja valsts atbildīgās institūcijas apstiprinās ēdinātāja vainu infekciju slimības cēloņu izraisīšanā, pašvaldība nekavējoties lauzīs līgumu ar ēdināšanas pakalpojuma sniedzēju SIA "Baltic Restaurants Latvia".

Otrdien tapa arī zināms, ka Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) nopietnu higiēnas prasību pārkāpumu dēļ apturējis SIA "Jelgavas augļi" dārzeņu apstrādes ceha darbību. Uzņēmums piegādāja produktus arī "Baltic Restaurants Latvia", tajā skaitā Siguldai.

Tāpat PVD paziņoja, ka Siguldas pirmskolas izglītības iestādē "Tornīši", kurā audzēkņiem konstatēta akūta zarnu infekcija, ēdināšana līdz šim notikusi nelegāli. "Pirmsskolas izglītības iestāde "Tornīši" nemaz nebija reģistrēta PVD, tātad līdz šim ēdināšana tur notikusi nelegāli un ne reizi nav pārbaudīta," sacīja PVD Sabiedrisko attiecību daļas vadītāja Ilze Meistere. 

Valsts policija 17.septembrī sāka kriminālprocesu par bērnu saslimšanas gadījumiem Siguldas bērnudārzos.

Tikmēr Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) uzdevis vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministram Jurim Pūcem (AP) un zemkopības ministram Kasparam Gerhardam (VL-TB/LNNK) veikt pārbaudes par iespējamiem pārtikas aprites pārkāpumiem Latvijas bērnudārzos. Premjers par pārbaudes rezultātiem lūdz informēt līdz šī gada 20.novembrim, kā arī sniegt priekšlikumus nepilnību novēršanai.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.