Menu
 

Svētdien Jūrmalā sezonu atklās ziemas peldētāji

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto - arhīvs Foto - arhīvs

Svētdien plkst. 11.00 pie Bulduru glābšanas stacijas ziemas peldēšanas sezonu atklās ziemas peldētāju biedrības “Latvijas ronis” dalībnieki un viņu viesi no citiem Latvijas ziemas peldētāju klubiem, pavēstīja biedrības valdes priekšsēdētāja Sarma Kočāne. Sezonas atklāšanas pasākumā aicināti piedalīties visi interesenti – gan jau pieredzējušie roņi, gan arī tie, kuri vēl tikai vēlas kļūt par ziemas peldētājiem.

S.Kočāne norādīja, ka ziemas peldēšanas sezona tradicionāli ilgst no oktobra pirmās svētdienas līdz marta pēdējai svētdienai. Šajā laikā ziemas peldētāji, tautā saukti par “roņiem”, regulāri tiekas un peld atklātās ūdens tilpnēs, neatkarīgi no laika apstākļiem. Sezonas laikā tiek rīkotas dažādas “roņu” aktivitātes – sacensības, skates, karnevāli. 

Pirmās nopietnās sacensības ziemas peldētājiem notiks jau novembra sākumā – no 1. līdz 3. novembrim Jelgavā norisināsies Pasaules ziemas peldēšanas kausa izcīņas pirmais posms, kas vienlaikus būs arī Latvijas ziemas peldēšanas čempionāta pirmais posms.

Savukārt 18. novembrī ziemas peldētāji plāno akciju “Roņi peld 101”. Pagājušā gadā, par godu Latvijas simtgadei, notika 100 minūšu garš peldējums vienlaicīgi dažādās Latvijas vietās, šis pasākums izpelnījās lielu atsaucību, un tas varētu tikt ieviests par tradīciju, ar katru gadu peldējumu pagarinot par vienu minūti.

Šajā sezonā norisināsies arī pasaules ziemas peldēšanas čempionāts, kas notiek reizi divos gados – 2020. gada februārī “roņus” no visas pasaules uzņems Slovēnijas pilsēta Bleda. Latvijas ziemas peldētāji plāno piedalīties arī citās starptautiskās sacensībās Krievijā, Polijā, Zviedrijā, Lielbritānijā un citur. 

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.