Menu
 

Divas trešdaļas cilvēku Latvijā sāpes izjūt vairākas reizes nedēļā

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto - arhīvs Foto - arhīvs

Kā rāda aptieku tīkla “Latvijas aptieka” Hronisko pacientu atbalsta programmas ietvaros veiktās aptaujas rezultāti, lielākā daļa respondentu (66,4%) sāpes izjūt vairākas reizes nedēļā vai katru dienu. Visbiežāk sāp mugura, locītavas un galva (90% no 689 respondentiem).

Pretsāpju zāles ir pieprasītākais bezrecepšu medikaments Latvijā jau vairākus gadus. Pašdiagnoze ir lielākais risks, ko rada bezrecepšu zāļu lietošana sāpju mazināšanai, jo tā neļauj laikus pamanīt nopietnas veselības problēmas. Pretsāpju medikamentu nekontrolēta lietošana var radīt draudus veselībai.

Kā norāda aptaujas rezultāti, 57,1% respondentu ar sāpēm sadzīvo gadu un pat ilgāk. Sāpju gadījumā 67% aptaujāto lieto pretsāpju medikamentus bez konsultēšanās ar ģimenes ārstu, farmaceitu vai citu speciālistu.

45,6% aptaujāto pretsāpju medikamentus izvēlas pēc saviem ieskatiem, tai skaitā pēc redzētā reklāmās vai lētākās cenas. 60,3% respondentu atzīst, ka viņiem trūkst zināšanas par sāpēm un to ārstēšanu. 81% aptaujāto vēlas uzzināt citu cilvēku pieredzi, kuri sadzīvo ar sāpēm.

Aptauju par iedzīvotāju sāpju mazināšanas paradumiem “Kā tu rīkojies sāpju gadījumā?” aptieku tīkls “Latvijas aptieka” veica 2019.gada decembrī, lai noskaidrotu iedzīvotu sāpju mazināšanas paradumus. Aptaujā piedalījās 689 respondenti, kuru vidējais vecums ir 48 gadi. Aptauja tika veikta internetā un “Latvijas aptieka” aptiekās visā Latvija.

Lai izglītotu Latvijas iedzīvotājus un radītu lielāku izpratni par sāpju veidiem un to, kā ar tām cīnīties, “Latvijas aptieka” sadarbībā ar Latvijā vadošajiem sāpju speciālistiem – algologiem janvārī un februārī turpina projektu  “Ciet sāpes? Izstāsti farmaceitam!”. Akcijas ietvaros aptieku tīklā “Latvijas aptieka” ir pieejamas bezmaksas mapes “Sāpēm Nē!”, kurās ievietota speciālistu informācija par sāpēm un pieejamo palīdzību, universāla D vitamīna lietošanas tabula, vingrojumi un īpaša dāvana – “Latvijas aptieka” klienta Sudraba karte.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.