Menu
 

Jūrmalas iedzīvotāji koronavīrusa "Covid-19" analīzes varēs nodot arī mājās

  • Autors:  LETA
Foto - pixabay.com Foto - pixabay.com

Koronavīrusa "Covid-19" laboratoriskās analīzes Rīgas, Jelgavas, Ogres un Jūrmalas iedzīvotāji no rītdienas varēs saņemt mājās un nebraukt uz Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas Latvijas Infektoloģijas centru (LIC), ceturtdien Latvijas Radio raidījumā "Krustpunktā" paziņoja veselības ministre Ilze Viņķele (AP).

Iedzīvotāju izsaukumi tiks pieņemti no plkst.8 līdz 22.

Viņa skaidroja, ka šādi tiks organizēts savādāka veida darbs analīžu veikšanai cilvēkiem, kuri ir bijuši vīrusa skartajās teritorijās. Tādā veidā analīžu ievākšana notiks efektīvāk, jo pie pacienta atbrauks speciāli aprīkota brigāde, kura no mājām savāks nepieciešamo paraugu un konkrētā persona varēs palikt mājās, kamēr tiek iegūti analīžu rezultāti LIC, norādīja Viņķele.

Tāpat arī ministre norādīja, ka Paula Stradiņa klīniskajā universitātes slimnīcā ir ieviesta jauna procedūra, proti, stacionētiem pacientiem tiek jautāts, vai viņiem nav bijis kontakts ar personām, kas ir bijušas vīrusa skartajās teritorijās.

Jau ziņots, ka Latvijā līdz šim nav apstiprināts neviens saslimšanas gadījums ar koronavīrusa izraisīto slimību "Covid-19".

Latvijas iedzīvotājiem, kuri šobrīd plāno doties uz koronavīrusa skartajām valstīm vai teritorijām, uz kurām tiek attiecināti īpaši pasākumi, speciālisti iesaka izvērtēt ceļojuma nepieciešamību un ceļojuma laikā ievērot vispārējos profilakses pasākumus, kā arī sekot līdzi vietējo varas iestāžu norādījumiem.

Ceļotājiem, kuri atgriežas no šīm vietām, jānovēro sava veselība turpmākās 14 dienas. Parādoties saslimšanas simptomiem - paaugstināta ķermeņa temperatūra, klepus, rīkles iekaisums vai apgrūtināta elpošana, jāierobežo kontaktus ar ģimenes locekļiem un citām personām, nekavējoties jāzvana 113, jāinformē ārstniecības personas par simptomiem un ceļojumu uz koronavīrusa skartajām valstīm vai teritorijām.peciālisti iesaka, ja bērns pēdējo 14 dienu laikā bija ceļojumā kādā no koronavīrusa "Covid-19" skartajām valstīm vai teritorijām, bērnam neapmeklēt izglītības iestādi, vecākiem sazināties ar ģimenes ārstu un sadarbībā ar ģimenes ārstu novērot bērna veselību 14 dienas pēc ceļojuma.

Latvijas ceļotājiem ļoti populārs galamērķis ir Itālija, tostarp kalnu slēpošanas kūrorti valsts ziemeļos, taču Itālijā ir lielākais koronavīrusa "Covid-19" gadījumu skaits Eiropā.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.