Menu
 

Prezidents aicina informāciju par "Covid-19" gūt no ekspertiem, nevis "pašieceltiem zinātājiem"

  • Autors:  LETA
Foto - Valsts prezidenta kanceleja Foto - Valsts prezidenta kanceleja

Valsts prezidents Egils Levits aicina sabiedrību informāciju par jaunā koronavīrusa izraisīto slimību "Covid-19" gūt no ekspertiem, nevis "pašieceltiem zinātājiem".

Trešdien prezidents pēc tikšanās ar Ministru prezidentu Krišjāni Kariņu (JV) masu mediju pārstāvjus informēja, ka puses pārrunājušas situāciju ar jauno vīrusu. Prezidents un premjers bijuši vienisprātis, ka Latvija šī vīrusa ierobežošanai ir sagatavojusies labi.

Levits novērtējis, ka valdība savus lēmumus par rīcību saistībā ar "Covid-19" ierobežošanu balsta uz ekspertu ieteikumiem. "Svarīgi, ka Latvijas valdība balstās uz Pasaules Veselības organizācijas un ekspertu ieteikumiem, nevis pašieceltiem zinātājiem, kuri it kā zina, kā apieties ar vīrusu. Es ieteiktu arī visiem individuāli ņemt vērā ekspertu ieteikumus," pauda Levits.

Kariņš apstiprināja, ka valdība, lemjot par savu rīcību, balstās uz ekspertu un mediķu ieteikumiem. Latvijā tiek mēģināts darīt visu, lai identificētu individuālus inficēšanās gadījumus un nepieļautu slimības izplatīšanos sabiedrībā.

"Esam atbildīgi, mazgājam rokas un sekojam ekspertu ieteikumiem," uzsvēra Kariņš, piebilstot, ka visa nepieciešamā informācija par jauno vīrusu pieejama Veselības ministrijas mājaslapā.

Kā ziņots, Latvijā 2.martā tika apstiprināta pirmā saslimšana ar "Covid-19". Sieviete, kas ir rīdziniece, 29.februārī ielidoja no Minhenes, pirms tam ceļojot pa vīrusa skarto Itālijas reģionu. Viņa pirmdien kopā ar savu meitu, kurai gan nebija konstatēta "Covid-19" infekcija, tika stacionēta Latvija Infektoloģijas centrā, bet jau otrdien abas personas no slimnīcas izrakstītas.

Sievietei slimības simptomi izpaudušies viegli, turklāt atkārtotā "Covid-19" analīze nebija pozitīva. Viņai sniegtas rekomendācijas gan par ārstēšanos, gan pašizolāciju uz 14 dienām. Tāpat sievietei jāsazinās ar savu ģimenes ārstu.

Kopumā Latvijā ar aizdomām par "Covid-19" līdz šim izmeklēti 152 pacienti, no pārbaudītajiem 20 bija bērni.

Savukārt aizvadītajā nedēļā vīruss pirmo reizi tika konstatēts Igaunijā. Saslimušais Irānas pilsonis uz Tallinu bija ceļojis caur Rīgu. Otrdien Igaunijā apstiprināts otrais saslimšanas gadījums un šajā gadījumā saslimušais cilvēks 29.februārī ar lidmašīnu ielidojis Rīgā no Itālijas pilsētas Bergamo un tad ar savu automašīnu devies uz Igauniju.

Latvijā no 28.februāra īpaši piesardzības pasākumi ir attiecināti uz personām, kuras ir atgriezušās no Itālijas Lombardijas, Veneto, Emīlijas-Romanjas, Pjemontas apgabaliem, Japānas, Singapūras, Dienvidkorejas, Irānas un Ķīnas.

Personām, kuras ir atgriezušās no minētajām teritorijām un kurām 14 dienu laikā pēc atgriešanās ir parādījušies viegli saslimšanas simptomi - paaugstināta ķermeņa temperatūra, klepus, rīkles iekaisums, - ir jāzvana uz 113.

Pie personām ar vieglas elpceļu infekcijas pazīmēm vienas dienas laikā dosies ārstniecības persona, kura paņems analīžu materiālu laboratoriskai pārbaudei, bet pati persona paliks mājās. Ja personai būs smagas elpceļu infekcijas pazīmes, tostarp apgrūtināta elpošana, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests šo personu nogādās stacionārā.

Par izmeklējumu rezultātiem laboratorija informēs pacientu un SPKC. Persona informāciju par izmeklējumu rezultātiem saņems 24 stundu laikā.

Valdība otrdien kopuma nolēma piešķirt Veselības ministrijai papildu 2,6 miljonus eiro dažādām vajadzībām, kas saistītas ar jauno koronavīrusu "Covid-19".

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.