Menu
 

Siguldas slimnīcā pirmoreiz veikta operācija ar jauniegādāto laparoskopijas iekārtu

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto - Siguldas novada pašvaldība Foto - Siguldas novada pašvaldība

Siguldas slimnīcā aizvadīta bariatriskā jeb kuņģa tilpuma samazināšanas operācija, kurā pirmoreiz izmantota jauniegādātā laparoskopijas iekārta ar 4K izšķirtspēju, kas šobrīd ir vienīgā tāda veida iekārta Latvijā, liecina Siguldas novada pašvaldības informācija.

4K izšķirtspējas laparoskopijas sistēma patlaban ir pasaulē kvalitatīvākā tehnoloģija, sniedzot iespēju mazinvazīvās operācijas veikt precīzāk, kvalitatīvāk un ātrāk. Jauno iekārtu Siguldas slimnīca iegādājās šā gada sākumā, investējot 102 tūkstošus eiro. Siguldas slimnīca patlaban ir Latvijā vadošā medicīniskā iestāde bariatrisko operāciju veikšanā.

Siguldas slimnīcas valdes loceklis Valdis Siļķe atklājis, ka jaunā 4K izšķirtspējas tehnoloģija, salīdzinot ar HD sistēmu, iekšējo orgānu diagnostikā ir kvalitatīvāka, sniedzot iespēju attēlu redzēt daudz skaidrāk un precīzāk līdz pat mazākajām niansēm. Ķirurgiem, strādājot ar jauno tehnoloģiju, lielākais ieguvums ir precizitāte un salīdzinoši īsāks operācijas laiks, kas ir ļoti svarīgi pacientam.

Siguldas slimnīcā jau kopš 1995. gada tiek veiktas operācijas ar laparoskopijas sistēmu, nepārtraukti to pilnveidojot. Arī Siguldas slimnīcā strādājošie ķirurgi novērtē jauno aparatūru, uzsverot, ka šobrīd Siguldas slimnīcā esošā jaunā medicīnas sistēma ir līdzvērtīga un konkurētspējīga ar ASV, Vācijā un Japānā pielietoto.

Ar jauno 4K izšķirtspējas iekārtu tiek veiktas tādas valsts apmaksātas operācijas kā žultsceļu ķirurģija (viena no biežāk veiktajām), trūču ķirurģija (vēdera priekšējās sienas trūce, cirkšņa trūce, nabas trūce, kā arī viena no sarežģītākajām – diafragmas barības vada atveres trūce) un dažādas ginekoloģiskās vēdera dobuma operācijas. Savukārt par maksu iespējams saņemt bariatriskās ķirurģijas pakalpojumus.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.