Menu
 

Saslimšana ar Covid-19 apstiprināta Piņķu bērnudārzā; saņemta informācija par vēl 11 saslimušajiem

  • Autors:  LETA
Foto: pixabay.com Foto: pixabay.com

Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) 17.martā ir saņēmis informāciju par saslimšanu ar koronavīrusa izraisīto slimību Covid-19 Piņķu bērnudārzā "Saimīte". Tāpat SPKC informēja, ka šodien centrs saņēmis informāciju par vēl 11 saslimšanas ar Covid-19 gadījumiem Latvijā. Līdz ar to Latvijā kopumā ir 60 apstiprināti saslimstības gadījumi.

SPKC epidemiologi 17.martā saņēmuši informāciju par bērnu, kas saslimis ar Covid-19. Ir sniegtas rekomendācijas Piņķu bērnudārza vadībai "Saimīte", kuru apmeklēja bērns. Centrs lūdzis Piņķu pašvaldībai bērnudārzu slēgt un veikt visus nepieciešamos drošības pasākumus. 

Bērns, kad parādījās saslimšanas simptomi, bērnudārzu neapmeklēja. Tiek noteiktas tuvās kontaktpersonas, ar kurām sazināsies SPKC epidemiologi un sniegs rekomendācijas turpmākai rīcībai.

Arī bērnudārza vadītāja Inga Erdmane-Hermane aģentūrai LETA skaidroja, ka bērns pēdējo reizi bijis dārziņā 12.martā un, kā zināms, no 13.marta, lai apmeklētu pirmsskolas izglītības iestādi, bija jāiesniedz vecāku apliecinājums. Tāpat viņai nav zināms, kā bērns saslimis vai kurā valstī bijis. Erdmane-Hermane tikai 17.martā no SPKC to uzzinājusi, un ar šodienu dārziņā jau noteikta karantīna.

SPKC Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors, epidemiologs Jurijs Perevoščikovs preses konferencē informēja, ka saslimšanas dienā bērns pirmsskolā nav bijis, tomēr līdz tam bija apmeklējis bērnudārzu. Pēc viņa paustā, bērns slimo jau ilgāk nekā nedēļu, un gan viņš, gan viņa vecāki bijuši ārzemēs, taču ne augstākā riska valstīs.

Centrā uzsākta epidemioloģiskā izmeklēšana – SPKC sazinājās ar bērnudārza vadību un noskaidroja tuvākās kontaktpersonas. Informēti esot arī ģimenes ārsti. Perevoščikovs skaidroja, ka visiem Covid-19 konstatētajiem gadījumiem ir identificējama epidemioloģiskā saikne un līdz šim vīrusa vietēja cirkulācija nav konstatēta.

Kā ziņots, no piektdienas līdz 14.aprīlim Latvijā saistībā ar Covid-19 vīrusu izsludināta ārkārtējā situācija, šajā laikā nosakot virkni ierobežojošu pasākumu ar mērķi ierobežot vīrusa izplatību.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.