Menu
 

No piektdienas visās tirdzniecības vietās cilvēkiem obligāti jāievēro divu metru distance (papildināta)

  • Autors:  LETA
Foto - publicitātes Foto - publicitātes

No piektdienas visās tirdzniecības vietās cilvēkiem obligāti jāievēro divu metru distance, piektdien preses konferencē informēja Ekonomikas ministrijas (EM) valsts sekretāra vietnieks Edmunds Valantis.

Šodien attiecīgu rīkojumu parakstījis ekonomikas ministra pienākumu izpildītājs, iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens (KPV LV).

Pēc Valanta teiktā, ar šodien izdoto rīkojumu Latvijas tirgotājiem uzdots nodrošināt papildus drošības pasākumus tirdzniecības vietās, tajā skaitā, jānodrošina pircēju sociālā distancēšanās divu metru attālumā.

EM informēja, ka prasības attiecas uz visiem tirgotājiem, tostarp tirdzniecības centriem, tirgiem un ielu tirdzniecības organizēšanas vietām. Visiem tirgotājiem redzamās vietās (vismaz pie kases vai pie ieejas tirdzniecības organizēšanas teritorijā) jāizvieto skaidri salasāma norāde apmeklētājiem būt sociāli atbildīgiem un kases zonā ievērot divu metru distanci no rindā priekšā stāvošā apmeklētāja.

Tirgotājiem ar tirdzniecības platību virs 100 kvadrātmetriem kases zonā jānodrošina divu metru distance no rindā priekšā stāvošā apmeklētāja ar norobežojošām zīmēm.

Tirdzniecības centros regulāri, reizi 15 minūtēs, jāatskaņo paziņojums latviešu valodā, aicinot pircējus lieki neuzkavēties tirdzniecības telpās un sekot izvietotajiem norādījumiem par distances ievērošanu. Komersants papildus var izvēlēties informēt arī svešvalodā.

EM aicina iespēju robežās īstenot arī citus pasākumus cilvēku plūsmas ierobežošanai tirdzniecības vietās, kas veicinātu Veselības ministrijas rekomendāciju ievērošanu attiecībā uz Covid-19 vīrusa izplatības ierobežošanu, kā arī sekojot līdzi EM mājaslapā publicētajām rekomendācijām.

Lai atbalstītu tirgotājus jauno prasību izpildē, EM mājaslapā publicēts jau gatavs paziņojuma pircējiem audiofails, ko tirgotāji var lejuplādēt un brīvi izmantot. Paziņojuma audiofaila izveidē piedalījusies SIA "Baltic Voice Over Agency".

Tāpat ministrijas tīmekļa vietnē publicēti ieteikumi tirgotājiem un pircējiem, lai mazākajiem tirgotājiem palīdzētu ieviest papildu drošības pasākumus.

 

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.