Menu
 

Marta sākumā ar Covid-19 inficējies Murjāņu Sporta ģimnāzijas audzēknis

  • Autors:  LETA
Foto: NMPD Foto: NMPD

Marta sākumā ar koronavīrusa izraisīto slimību Covid-19 ir inficējies kāds Murjāņu Sporta ģimnāzijas audzēknis, aģentūrai LETA apstiprināja skolas direktore Ingrīda Amantova.

Viņa stāstīja, ka 9.martā no Spānijas atgriezās riteņbraukšanas izlase un bērni devās uz skolu, jo 9.martā Spānija vēl nebija "aizliegto" valstu sarakstā. Tad 12.martā iznāca valdības rīkojums un visi skolēni tika palaisti mājās.

14.martā vienam no izlases dalībniekiem, Salaspils 1.vidusskolas skolēnam, tika apstiprināta saslimšana ar Covid-19, jau iepriekš publiski izskanējušo gadījumu atstāstīja Amantova. "14.martā Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) apzināja visus konkrētā lidmašīnas reisa pasažierus, tostarp izlases pārstāvjus no Murjāņu Sporta ģimnāzijas, un visiem taisīja analīzes. Pozitīvs rezultāts uzrādījās vienam mūsu audzēknim, bet viņš jutās labi," skaidroja skolas direktore.

Viņa norādīja, ka visi audzēkņi un darbinieki, kas ar viņu bija kontaktējušies, atrodas pašizolācijā līdz 26.martam. Tāpat viņa uzsvēra, ka visi vecāki tika informēti par šo situāciju. Direktore piebilda, ka Murjāņu Sporta ģimnāzijā mācības, tāpat kā pārējās skolās, notiek attālināti un treneri dod plānus un konspektus audzēkņiem, ko pildīt.

Kā ziņots, kādam Salaspils 1.vidusskolas audzēknim ir apstiprināta jaunā koronavīrusa slimība Covid-19, aģentūru LETA informēja Salaspils novada domes Sabiedrisko attiecību daļas vadītāja Lolita Balcerbule. Viņa pastāstīja, ka skolēns 9.martā atgriezies no Spānijas un līdz 12.martam apmeklējis skolu. Simptomi skolēnam parādījušies 13.martā, kad klātienes mācības skolā jau bijušas pārtrauktas valstī izsludinātās ārkārtējās situācijas dēļ.

Izglītības iestāde ir sazinājusies ar SPKC, kā arī apziņojusi visu klasesbiedru ģimenes un iesaistītos skolotājus, norādot viņiem uz pašizolācijas un pašnovērošanas nepieciešamību turpmākās 14 dienas.

Jaunā koronavīrusa izraisītā slimība Covid-19 pēdējā diennaktī apstiprināta vēl 17 cilvēkiem, līdz ar to kopumā ar to valstī saslimuši 197 cilvēki.

 

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.