Menu
 

Perevoščikovs: Salīdzinot Covid-19 izplatību ar vairākumu Eiropas valstu, Latvijai iet krietni labāk

  • Autors:  LETA
Foto - arhīvs Foto - arhīvs

Ņemot vērā Latvijas apdzīvotības blīvumu un savlaicīgi ieviestos drošības pasākumus, Latvijas situācija koronavīrusa izraisītās slimības Covid-19 izplatības ierobežošanā uz vairuma Eiropas valstu fona ir krietni labāka, trešdien Latvijas Radio pastāstīja Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs.

Pēc viņa teiktā, galvenais faktors, kas pamato minēto apgalvojumu, ir tas, ka Covid-19 epidēmija Latvijā vēl ir sākotnējā fāzē, turklāt tiek ievēroti stingri karantīnas pasākumi. Pateicoties šiem ierobežojumiem, arī gripa un citas elpceļu slimības nevar izplatīties tik pat plaši kā citās sezonās, skaidroja SPKC eksperts.

Šodienas apkopojums, kurā apmēram desmit Eiropas valstis bija sniegušas informāciju par veikto testu skaitu, liecina, ka attiecībā pret kopējo iedzīvotāju daudzumu Latviju nedaudz apsteidz Vācija, Igaunija un Islande. "Testu skaita ziņā mums ir diezgan laba aptvere," uzsvēra Perevoščikovs.

Viņš skaidroja, ka, balstoties uz informāciju par veiktajiem testiem un apzinoties, ka Latvijā atrodas tā saucamajā otrajā epidēmijas posmā, kad jau ir sākusies nekontrolēta vīrusa izplatība, var redzēt ļoti daudz vieglu saslimšanas gadījumu. Lai gan trīs inficētie patlaban ir smagā stāvoklī, joprojām nav tā, ka slimnīcas ir pārpildītas ar Covid-19 pacientiem, pauda SPKC eksperts.

"Tas liecina, ka slimības izplatība ir mērena, bet, salīdzinot ar vairākumu Eiropas valstu, mums ir krietni labāk," skaidroja Perevoščikovs.

Tāpat epidemiologi ir veikuši tā saucamās standarta prognozes un modelēšanu, kurā ņem vērā populācijas blīvumu, kas Latvijas gadījumā ir priekšrocība, un to, vai drošības pasākumi tika sākti savlaicīgi. Šīs prognozes ir veiktas attiecībā uz pirmajiem trīs epidēmijas posmiem, un pieejamais gultu skaits ir pielāgots šiem daudzumiem, klāstīja Perevoščikovs.

Vaicāts par ielu dezinfekcijas efektīgumu, SPKC eksperts skaidroja, ka tā izskatās iespaidīgi, bet šiem pasākumiem ir jābūt saprātīgiem. Pēc viņa teiktā, "cilvēki neinficējas no trotuāra vai kokiem," tāpēc dezinfekcija ir nepieciešama tikai uz tām virsmām, kurām ļaudis pieskaras, klāstīja Perevoščikovs, norādot, ka "pret jebkuru virsmu, kurai mēs pieskaramies sabiedrībā, vajadzētu attiekties kā pret potenciāli inficētu".

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.