Menu
 

Privātajā sociālās aprūpes centrā "Allaži" vienam darbiniekam konstatēta saslimšana ar Covid-19

  • Autors:  LETA
Foto - arhīvs Foto - arhīvs

Privātajā sociālās aprūpes centrā "Allaži" vienam darbiniekam konstatēta saslimšana ar Covid-19, apstiprināja Siguldas novada pašvaldības izpilddirektore Jeļena Zarandija.

Viņa pastāstīja, ka "Allaži" vadība ir informējusi pašvaldību, ka vienam no sociālās aprūpes centra darbiniekiem ir konstatēta saslimšana ar Covid-19. Testēšana sociālās aprūpes centrā veikta pēc Labklājības ministrijas (LM) rekomendācijas pārbaudīt darbiniekus un klientus, ja ir novēroti slimības simptomi. Pārbaudīti 30 centra klienti un darbinieki no kuriem vienā gadījumā ir konstatēta saslimšana.

Ar "Allaži" darbiniekiem ir sazinājušies Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) darbinieki un snieguši ieteikumus turpmākajām darbībām aprūpes centrā. Saslimušais darbinieks ir izolēts, un pārējo veselības stāvoklis tiks novērots, sacīja Zarandija.

Viņa uzsvēra, ka visos novadā esošajos sociālās aprūpes centros kopš 13.marta ir kategoriski aizliegta klientu apmeklēšana. Neviens svešs cilvēks ārkārtējās situācijas laikā šajos centros nevar iekļūt. "Mēs visām iestādēm operatīvi izsūtām aktuālo informāciju par Covid-19 izplatības ierobežošanu, ko saņemam no LM, Veselības ministrijas un SPKC," piebilda pašvaldības izpilddirektore.

Kā ziņots, šodien Elejas sociālās aprūpes un rehabilitācijas centrā četrām personām ir apstiprināta saslimšana ar Covid-19. 

Veselības ministre Ilze Viņķele (AP) ceturtdienas preses konferencē norādīja, ka SPKC ir informējis par šo notikumu, un šobrīd epidemiologi strādā, apzinot inficēto kontaktpersonas, attiecīgi pēc tam tiks lemts, cik plaši norobežojošie un karantīnas pasākumi būtu veicami.

"Šī pieeja apsteidzoši veikt testus sociālās aprūpes centros ir ļoti svarīga, tā nes rezultātus. Jo agrīnāk mēs spēsim atklāt inficētus cilvēkus, jo īpaši tai saudzējamajā grupā, to vieglāk mēs tiksim cauri," sacīja Viņķele.

Jau ziņots, ka Covid-19 aizvadītajā diennaktī apstiprināta vēl 12 cilvēkiem, bet kopumā ar to valstī saslimuši 458 cilvēki. Iepriekšējā diennaktī veikti 1024 izmeklējumi personām ar aizdomām par saslimšanu ar Covid-19, bet līdz šim kopumā Latvijā veikti 16 834 Covid-19 testi.

Stacionēto Covid-19 pacientu skaits pēdējā diennaktī ir pieaudzis līdz 32, no viņiem 29 ir ar vidēju slimības gaitu, bet trīs - ar smagu.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.