Menu
 

RAKUS Tuberkulozes nodaļā pēc kontaktēšanās ar Covid-19 saslimušo karantīnā nonākušas 32 medicīnas personas

  • Autors:  LETA
Foto - arhīvs Foto - arhīvs

Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas (RAKUS) Tuberkulozes ilgstošas ārstēšanas nodaļā pēc kontaktēšanās ar Covid-19 saslimušu pacientu karantīnā ir nonākušas 32 medicīnas personas un par slimnieka kontaktpersonām atzīti arī 24 pacienti, aģentūrai LETA pastāstīja RAKUS pārstāve Ilga Namniece.

RAKUS uzsver, ka Tuberkulozes un plaušu slimību centrs Upeslejās turpina sniegt palīdzību hroniskajiem slimniekiem, taču uz dezinfekcijas laiku ir slēgta Tuberkulozes ilgstošas ārstēšanas nodaļa.

Namniece stāstīja, ka ar Covid-19 saslimušais pacients Tuberkulozes ilgstošas ārstēšanas nodaļā ārstējās kopš 9.aprīļa. Viņš iepriekš bija ārstējies reģionālajā slimnīcā, kur divas reizes viņam bija veikti testi uz Covid-19 un abi bija negatīvi, savukārt jau centrā veiktais tests izrādījies pozitīvs.

"Pašlaik ir apzinātas visas 32 ārstniecības personas un 24 kontaktpersonas jeb pacienti, ar kuriem viņš ir kontaktējies. Visiem viņiem ir veikti testi, un visi tie ir negatīvi. Visām ārstniecības personām ir noteikta 14 dienu karantīna, pēc kuras viņiem būs jāveic divi atkārtoti testi, lai pārliecinātos, ka cilvēki ir veseli un var atgriezties darbā," sacīja Namniece.

24 pacienti, kuri ir atzīti par inficētā kontaktpersonām, ir nodalīti atsevišķi, piebilda Namniece.

Viņa stāstīja, ka jau laikus stacionārā ir sagatavotas 53 gultas, lai nepieciešamības gadījumā varētu izvietot Covid-19 pacientus.

Namniece piebilda, ka RAKUS pašlaik nodrošina visu Rīgā un Pierīgā dzīvojošo pacientu, kurus izraksta no slimnīcas, aizvešanu mājās.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.