Menu
 

Pēdējās diennakts laikā reģistrēts tikai viens jauns Covid-19 slimnieks

  • Autors:  LETA
Infografika: LETA Infografika: LETA

Pēdējās diennakts laikā Latvijā saslimšana ar Covid-19 atklāta vienam cilvēkam, liecina Slimību profilakses un kontroles centra apkopotie dati.

Aizvadītajā diennaktī veikti kopumā 1982 Covid-19 testi, kas gan ir par 1252 testiem mazāk nekā dienu iepriekš. Līdz šim Latvijā kopā veikti 63 102 izmeklējumi, saslimusi 871 persona, 348 personas izveseļojušās, bet 16 – mirušas.

Pēdējās diennakts laikā neviens Covid-19 slimnieks slimnīcā nav ievietots. Kopā stacionāros ārstējas 34 pacienti – 32 ar vidēji smagu, bet divi ar smagu slimības gaitu. Kopā no stacionāra līdz šim izrakstīti 96 pacienti.

Veselības ministre Ilze Viņķele (AP) sociālajā vietnē "Twitter" uzsvērusi, ka šīs ir tiešām labas ziņas. "Vieta piesardzīgam optimismam. Noturam šo tendenci trīs brīvajās dienās. Būs laba dāvana Latvijai neatkarības atjaunošanas 30.gadadienā," aicina ministre.

Kā vēstīts, nākamnedēļ valdība plāno sākt pārskatīt ārkārtējā situācijā noteiktos ierobežojumus. Ja šajās brīvdienās samazināsies jaunatklāto Covid-19 gadījumu skaits, valdība varētu diskutēt par "2x2" principa mīkstināšanu, ceturtdien preses konferencē pavēstīja veselības ministre Ilze Viņķele (AP). "2x2" princips paredz, ka Covid-19 ierobežošanai kopā var pulcēties līdz diviem cilvēkiem, turklāt cilvēkiem publiskajā telpā jāievēro vismaz divu metru distance.  

Nākamnedēļ, vērtējot ieviesto ierobežojumu mīkstināšanu, valdība ņems vērā datus par Covid-19 izplatību brīvdienu laikā, tādējādi, novērojot pieaugumu jaunatklāto gadījumu skaitā, ierobežojumi paliks, sacīja ministre.

Trešdien Saeimas Ilgtspējīgas attīstības komisijas sēdē Viņķele sacīja, ka Latvijas eksperti un Pasaules Veselības organizācijas speciālisti rudenī prognozē Covid-19 otro vilni vienlaikus ar gripas sezonu. "Vasara mums ir iedota sagatavošanās laikam, lai rudenī mēs būtu pielāgoti sadzīvošanai ar Covid-19 uz ilgāku laiku," sacīja Viņķele. 

Arī Veselības ministrijas galvenais infektologs Uga Dumpis norādījis – ja vasarā varētu būt vērojama situācijas uzlabošanās, tad nākamā ziema, pēc lielas daļas zinātnieku paustā, varētu būt vēl grūtāka, tāpēc nepieciešami nevis īstermiņa, bet ilgtermiņa risinājumi Covid-19 ierobežošanai.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.