Menu
 

Kariņš: Ierobežojumu mīkstināšana pēc 9.jūnija būs atkarīga no sabiedrības atbildīgas attieksmes

  • Autors:  LETA
Foto - Valsts kanceleja Foto - Valsts kanceleja

Covid-19 pandēmijas dēļ noteikto ierobežojumu mīkstināšana pēc ārkārtējās situācijas atcelšanas 9.jūnijā būs atkarīga no sabiedrības atbildīgas attieksmes, ceturtdien pēc valdības ārkārtas sēdes žurnālistiem paziņoja Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV).

Ministru kabinets šodien atbalstīja Tieslietu ministrijas sagatavoto Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumprojektu, kurā paredzēts tiesiskais ietvars pēc ārkārtējās situācijas atcelšanas Latvijā. Likumprojekts paredz, ka valdība varēs elastīgāk reaģēt uz Covid-19 ietekmes mazināšanu pēc ārkārtējās situācijas beigām 9.jūnijā.

Kariņš norādīja, ka pēc 9.jūnija valstī joprojām saglabāsies atsevišķi ierobežojumi, ņemot vērā epidemiologu ieteikumus. Par konkrētu ierobežojumu atcelšanu tiks lemts vēlāk, un premjers piebilda, ka tie tiks saskaņoti ar Lietuvu un Igauniju.

"Ja izturēsimies atbildīgi, tad pēc 9.jūnija soli pa solim varēsim atvērt ekonomiku, vairāk atgriezties jaunajā ikdienas dzīvē un rutīnā," pauda Ministru prezidents.

Kariņš pauda viedokli, ka līdz šim Latvijā Covid-19 izplatība ir kontrolēta, tāpēc valdība šodien pieņēma divus likumprojektus, kas paredz 9.jūnijā izbeigt ārkārtējo situāciju, vienlaikus saglabājot valdībai iespējas ieviest nepieciešamos ierobežojumus Covid-19 apkarošanai. Savukārt otrs likums paredz turpināt valsts atbalstu tiem uzņēmumiem un sabiedrības locekļiem, kuri ir cietuši Covid-19 pandēmijas rezultātā.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.