Menu
 

Arī turpmāk valsts apmaksātu Covid-19 testu varēs saņemt ikviens

  • Autors:  LETA
Foto - Veselības ministrija Foto - Veselības ministrija

Lai būtu plašākas iespējas atklāt Covid-19 slimības uzliesmojumus, ikviens Latvijas iedzīvotājs arī turpmāk varēs saņemt valsts apmaksātu Covid-19 testu, informēja Veselības ministrijas komunikācijas speciāliste Anna Strapcāne.

Lai nokļūtu uz pārbaudēm, gan iepriekš ir obligāti jāpierakstās, zvanot pa tālruni 8303.

Šāda kārtība iepriekš bija noteikta līdz jūnija beigām. Tomēr tagad pieņemts lēmums, ka arī turpmāk ikviens, kurš jutīs nepieciešamību, varēs veikt valsts apmaksātu Covid-19 testu.

Šāds lēmums pieņemts, jo, mazinoties ierobežojumiem, cilvēki vairāk apmeklē publiskus pasākumus un dodas ārpus Latvijas. Vienlaikus citās valstīs saslimšana ir augstāka un atsevišķās valstīs vērojams pat saslimstības pieaugums.

"Ļoti būtiski ir atklāt saslimšanas gadījumus savlaicīgi, lai infekcija neizplatītos," uzsver ministrijā. Šāda kārtība šobrīd paredzēta vismaz līdz vasaras beigām, savukārt pēc tam plānots kārtību vēlreiz pārskatīt, lai lemtu par turpmāko.

Šobrīd Covid-19 testu var veikt arī tad, ja nav saslimšanas simptomu.

Vienlaikus valsts īpaši aicina analīzes veikt, ja ir saslimšanas simptomi, ja ir būts ārpus Latvijas vai ja ir apmeklētas dažādas vietas un pasākumi, kur bijuši daudz cilvēku un nav bijis iespējas pilnībā pievērot piesardzības pasākumus.

Ja cilvēkam nav saslimšanas simptomu, uz paraugu ņemšanas punktu var ierasties arī ar velosipēdu, kājām vai, lietojot masku, ar sabiedrisko transportu.

Ja cilvēkam ir saslimšanas simptomi, VM iesaka tomēr vispirms sazināties ar savu ģimenes ārstu, kurš varēs konsultēt arī par nepieciešamo ārstēšanu un nosūtīt uz Covid-19 testu.

Tāpat kā līdz šim plašs personu loks varēs saņemt valsts apmaksātu Covid-19 testus līdz pat gada beigām ierastajā kārtībā. Tas nozīmē, ka uz Covid-19 analīzēm var nosūtīt ari ģimenes ārsts vai darba devējs noteiktās nozarēs.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.