Menu
 

Atgriežoties no kopumā sešām EEZ vai ES valstīm, turpmāk jāievēro 14 dienu pašizolācija

  • Autors:  LETA
Foto - pixabay.com Foto - pixabay.com

Atgriežoties Latvijā no kopumā sešām Eiropas Savienības (ES) vai Eiropas Ekonomiskās zonas (EEZ) valstīm, tostarp Zviedrijas, Portugāles, Apvienotās Karalistes, Rumānijas, Bulgārijas un Luksemburgas, būs jāievēro divu nedēļu pašizolācija, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) apkopotā informācija.

Tiem, kuri jau ir pasūtījuši biļetes braucienam uz kādu no minētajām valstīm, atgriežoties Latvijā, nāksies ievērot pašizolāciju. Šāda prasība arī attiecas uz tranzītā ceļojošajiem, proti, ja ceļotājs caurbrauks šīs valstis vai būs uzturējies to lidostās pārsēšanās nolūkos.

Pašizolācija nav jāievēro cilvēkiem, kuri ieradušies no valstīm, kurās 14 dienu kumulatīvais Covid-19 gadījumu skaits uz 100 000 iedzīvotāju nepārsniedz 15. Rēķinot gadījumu skaitu uz 100 000 iedzīvotājiem, ir iespējams objektīvi salīdzināt dažādu valstu rādītājus, neskatoties uz atšķirībām iedzīvotāju kopskaitā.

Latvijā patlaban ir otrā zemākā Covid-19 saslimstība ES un EEZ valstu vidū, proti, 0,9 gadījumi uz 100 000 iedzīvotājiem pēdējo divu nedēļu laikā. Šāda saslimstība reģistrēta arī Ungārijā, savukārt pagaidām tikai Lihtenšteinā gadījumu skaits sasniedzis nulli.

Arī pārējās Baltijas valstīs vērojams kritums saslimstībā pēdējo divu nedēļu laikā. Igaunijā šis rādītājs nokrities līdz 1,4 gadījumiem uz 100 000 iedzīvotājiem, kamēr Lietuvā līdz 2 gadījumiem. 19.jūnijā tika ziņots, ka Lietuvā saslimstība sasniegusi 3,6 gadījumus, savukārt Igaunijā - 6,6.

Visstraujāk saslimstība turpina augt Zviedrijā, kur patlaban tā sasniegusi 154,5 gadījumus uz 100 000 iedzīvotājiem, kas ir ievērojami vairāk nekā pārējās EEZ un ES valstīs.

Otrā augstākā saslimstība vērojama Portugālē, kur reģistrēti 44,2 gadījumi uz 100 000 iedzīvotājiem.

Ņemot vērā minētos apsvērumus, gan SPKC, gan Veselības ministrija joprojām neiesaka doties ceļojumos ārpus Latvijas.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.