Menu
 

Perevoščikovs: Aptuveni 75% šonedēļ Covid-19 inficēto primāri vai sekundāri saistīti ar ārzemēm

  • Autors:  LETA
Foto - arhīvs Foto - arhīvs

No kopumā 12 šonedēļ konstatētajiem Covid-19 inficēšanās gadījumiem deviņi, tiešā vai netiešā veidā, ir saistīti ar ārzemēm, piektdien medijiem pavēstīja Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs.

Šo piecu dienu laikā konstatētais saslimšanas gadījumu skaits norāda uz kopējo tendenci, kas bija vērojama arī iepriekšējā nedēļā - saglabājas zems saslimušo skaits.

"Joprojām varam teikt, ka Latvija ir viena no visdrošākajām valstīm ne tikai Eiropas Savienībā, bet arī pasaules mērogā" sacīja epidemiologs.

No šonedēļ reģistrētajiem saslimšanas gadījumiem četri skaidri norādījuši, ka inficējušies ārzemēs, savukārt divos gadījumos epidemioloģiskā saikne liecina par kontaktu ar cilvēkiem, kuri jau saslimuši ar Covid-19 un arī inficējušies ārzemēs. Turpretim trīs sasirgušie inficējās pēc kontaktēšanās ar kādu, kurš bijis ārzemēs, divu nedēļu laikā pēc iebraukšanas valstī.

Vēl viens pacients inficējies, kontaktējoties ar sasirgušo, - šajā gadījumā, pēc Perevoščikova paustā, jau ilgstoši ir zināma epidemioloģiskā saite.

Tomēr trīs gadījumos, kas ir saistīti ar divās ģimenēs konstatētajiem infekcijas perēkļiem, pagaidām nav izdevies noskaidrot inficēšanās saiti, atklāja epidemiologs. Patlaban, kā atzīmēja Perevoščikovs, šādu gadījumu nav daudz un to biežums nepieaug laika gaitā.

Tikmēr jau divas nedēļas Eiropas valstīs Covid-19 saslimstība pieaug, sasniedzot 10 līdz 30% kāpumus. Statistiski, raugoties valstu griezumā, divas no trim norāda par pieaugumu, pie tam šie kāpumi konstatēti valstīs ar lielu iedzīvotāju skaits, skaidroja SPKC eksperts.

Novērojot šos pieaugumus, Perevoščikovs uzsver pašizolācijas un sociālās distancēšanās nozīmi, piekodinot, ka līdz šim ir bijuši gadījumi, kad cilvēki inficējušies arī Eiropas valstīs, kur sākotnēji bijusi zema saslimstība, tomēr vēlāk novērots pieaugums.

Tāpat SPKC eksperts atklāja, ka bijuši gadījumi, kad inficējušās personas, kas atgriezušās no valstīm, kur vajadzēja ievērot pašizolāciju, bet šo prasību nav ievērojušas.

Tāpēc, kā norādīja Perevoščikovs, ir svarīgi pārdomāt un apsvērt riskus, plānojot ceļojumus pat uz valstīm, kurās ir zemi saslimstības rādītāji, bet to saslimstība pieaug.

 

 

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.