Menu
 

Murjāņu sporta ģimnāzijas saslimušo audzēkņu dēļ Sējas novads pagaidām neplāno ieviest ierobežojumus

  • Autors:  LETA
Foto - Sējas novada pašvaldība Foto - Sējas novada pašvaldība

Murjāņu sporta ģimnāzijas saslimušo audzēkņu dēļ Sējas novads pagaidām neplāno ieviest nekādus jaunus Covid-19 izplatību ierobežojošus pasākumus, aģentūrai LETA sacīja Sējas novada domes priekšsēdētājs Guntis Liepiņš ("Tēvzeme").

Viņš norādīja, ka Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) darbinieki ir informējuši pašvaldību, ka novadā ir reģistrēti 11 saslimšanas gadījumi ar Covid-19 Murjāņu sporta ģimnāzijā. "Patlaban SPKC nerekomendēja pašvaldībai izdot rīkojumu par kādiem ierobežojumiem Covid-19 izplatības ierobežošanai. SPKC mūs informēja par to, ka Murjāņu sporta ģimnāzijai ir ieteikts saslimušos audzēkņus nogādāt viņu dzīvesvietās," sacīja Liepiņš.

Viņš gan piebilda, ka pašvaldības iestādēs vēl rūpīgāk ievēros higiēnas, distancēšanās un pulcēšanās prasības, lai izvairītos no saslimšanas ar Covid-19. Arī novada iedzīvotājiem tiks atgādināts par drošības pasākumu ievērošanu, lai saslimstība ar Covid-19 neizplatītos vēl vairāk, uzsvēra Liepiņš.

LETA jau ziņoja, ka pagājušajā diennaktī, veicot 1829 Covid-19 testus, reģistrēti 18 jauni saslimšanas gadījumi, un puse no tiem saistīta ar uzliesmojumu Murjāņu sporta ģimnāzijā, kas ir Izglītības un zinātnes ministrijas padotības iestāde, liecina SPKC apkopotie dati.

SPKC rīcībā esošā informācija liecina, ka divi saslimušie atbraukuši no ārvalstīm - Serbijas un Īrijas. Vēl deviņi saslimušie ir saistīti ar uzliesmojumu Murjāņu sporta ģimnāzijā, bet ar septiņām personām sākta saziņa, lai precizētu papildu informāciju. Epidemioloģiskā izmeklēšana turpinās.

Latvijā līdz šim veikti 207 909 Covid-19 izmeklējumi, saslimušas 1275 personas un 1070 izveseļojušās, bet 32 mirušas.

Nacionālā veselības dienesta dati liecina, ka pēdējās diennakts laikā nav stacionētu pacientu ar Covid-19. Stacionāros patlaban ārstējas seši ar jauno koronavīrusu sasirgušie, un visiem slimības gaita ir vidēji smaga. Līdz šim no stacionāra izrakstīts 191 Covid-19 pacients, starp kuriem ir gan tie, kas izveseļojušies, gan tie, kas miruši.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.