Menu
 

Pērn samazinājusies iedzīvotāju mirstība no alkohola saindēšanās vai vardarbības

  • Autors:  LETA
Foto - arhīvs Foto - arhīvs

Pagājušajā gadā samazinājusies iedzīvotāju mirstība no alkohola saindēšanās vai vardarbības, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) apkopotie dati.

Pērn kritusies mirstība no alkohola saindēšanās, sasniedzot 3,8 gadījumus uz 100 000 iedzīvotājiem, kas ir par 1,1 gadījumu mazāk nekā vēl pirms gada. Kopumā 2019.gadā no alkohola saindēšanās miruši 73 cilvēki, savukārt 2018.gadā - 95. Joprojām galvenokārt no alkohola saindēšanās mirst vīrieši - pērn kopskaitā bijis 61 šāds gadījums, kamēr sieviešu vidū - 12.

Salīdzinot šos datus, izslēdzot atšķirības iedzīvotāju skaitā jeb rēķinot gadījumus uz 100 000 iedzīvotājiem, novērojams, ka vīriešu vidū alkohola saindēšanās kalpo kā nāves iemesls 5,75 reizes biežāk. Proti, pērn šis nāves iemesls vīriešu vidū parādījies 6,9 gadījumos uz 100 000 iedzīvotājiem, kamēr sieviešu - 1,2.

2019.gadā kritusies mirstība no vardarbības - kopumā šis kritums mērāms 0,8 gadījumu robežās - pērn sasniedzot 3,1 gadījumu uz 100 000 iedzīvotājiem. Mirstības dati uz 100 000 iedzīvotājiem liecina, ka vīriešu mirstība šajā gadījumā ir teju piecas reizes augstāka, tomēr gadījumu skaita samazināšanās pagājušajā gadā novērota abu dzimumu vidū. Vadoties pēc SPKC datiem, pērn no vardarbības miruši 48 vīrieši un 11 sievietes.

SPKC ikgadēji apkopo datus par iedzīvotāju mirstību, tostarp raugoties uz to dzimumu, vecuma un dzīvesvietas griezumā, kā arī iekļaujot mirstību no ārējiem faktoriem.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.