Menu
 

Epidemioloģiskajai situācijai tiekot kontrolētai, pagaidām nerosinās papildu Covid-19 ierobežojošus pasākumus

  • Autors:  LETA
Foto - Valsts kanceleja Foto - Valsts kanceleja

Epidemioloģiskā situācija valstī tiek kontrolēta, un Starpinstitūciju koordinācijas vadības grupa neprasīs valdībai ieviest papildu Covid-19 ierobežojošus pasākumus, aģentūrai LETA pavēstīja grupas vadītājs, Valsts kancelejas direktors Jānis Citskovskis.

Citskovskis skaidroja, ka, uzklausot gan Veselības ministrijas speciālistus, gan arī epidemiologus, secināts, ka patlaban var identificēt saslimšanas gadījumus un noteikt arī kontaktpersonas. Valsts kancelejas direktors akcentēja, ka situācija lēnām pasliktinās, tomēr tā nav tik kritiska, lai aicinātu valdību ieviest jaunus ierobežojošus pasākumus visā valstī.

Darba grupā tika lemts, ka aktīvi jāvērš sabiedrības uzmanība, lai cilvēki ievērotu noteiktos piesardzības pasākumus, kā, piemēram, divu metru distanci, roku mazgāšanu, nedrūzmēšanos, rekomendēta arī sejas masku lietošana vietās, kur notiek drūzmēšanās un nevar ievērot distanci, piemēram, sabiedriskajā transportā.

"Ja mēs kā sabiedrība spēsim apzinīgāk ievērot piesardzības pasākumus, mums ir lielākas izredzes sabremzēt vai pat samazināt lēnām pieaugošo ar Covid-19 saslimušo līkni," uzsvēra Citskovskis.

Tāpat viņš norādīja, ka saslimšanas uzliesmojumi patlaban novērojami darba kolektīvos. Valsts kancelejas direktors pavēstīja, ka Veselības ministrija ir izstrādājusi un tuvākā laikā izplatīs darba devējiem rekomendācijas, kā nodrošināt darbu Covid-19 apstākļos, proti, kam pievērst uzmanību gan publiskajā, gan privātajā sektorā strādājošajiem.

Tomēr Citskovskis vērsa uzmanību uz to, ka sabiedrībai ir jāmobilizējas, jo, ja saslimušo skaits turpinās lēnām pieaugt, iespējams, nāksies ieviest ierobežojošus pasākumus visas valsts līmenī.

Viņš sacīja, ka atšķirība no pavasara situācijas, kad horizontāli tika ieviesti ierobežojošie pasākumi visā valstī, patlaban tiek veikti mērķēti pasākumi, piemēram, ja ir Covid-19 uzliesmojums kādā uzņēmumā, tad tiek strādāts ar uzņēmumu un tā darbiniekiem, administrāciju un citiem.

"Ja mēs redzēsim, ka situācija turpina attīstīties strauji un ar mērķētu pieeju nepietiks, tad būs jāliek lietā ierobežojošie pasākumi visā valstī," akcentēja Citskovskis.

Kā ziņots, Latvijas 14 dienu kumulatīvais Covid-19 gadījumu skaits uz 100 000 iedzīvotāju pirmo reizi kopš aprīļa ir pārsniedzis desmit gadījumu robežu, liecina Eiropas Slimību profilakses un kontroles centra (ECDC) dati.

Vadoties pēc ECDC datiem, pirmdien šis rādītājs sasniedza 10,52 gadījumus uz 100 000 iedzīvotāju, savukārt svētdien šis rādītājs bija 9,9 gadījumi. Pēdējo reizi, kad tika reģistrēta augstāka saslimstība par minēto, bija 19.aprīlī, kad valstī tika reģistrēti 10,57 gadījumi.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.