Menu
 

Olaines novada mērs: Covid-19 uzliesmojums pilsētā saistīts ar uzņēmumu

  • Autors:  LETA
Foto - arhīvs Foto - arhīvs

Covid-19 uzliesmojums Olainē saistīts ar kādu uzņēmumu, nevis skolām, aģentūrai LETA apliecināja Olaines novada domes priekšsēdētājs Andris Bergs (LSDSP).

Viņš stāstīja, ka pašvaldība rīkojas saskaņā ar epidemiologu norādījumiem, un nolemts vienā no vidusskolām nodrošināt daļēji attālinātās mācības, nenotiek arī interešu izglītības nodarbības. Tāpat atcelta izglītojošā konference vecākiem "Es liels, tu mazs", kas tika plānota 3.oktobrī Olaines 1.vidusskolas konferenču zālē.

Bet, lai pasargātu Olaines sociālās aprūpes centra iedzīvotājus, mazinot inficēšanās risku, no 1.oktobra sociālās aprūpes centrā Zeiferta ielā 8 izsludināta karantīna.

Bergs klāstīja, ka uzliesmojums pilsētā nav saistīts ar izglītības iestādēm, bet gan ar kādu uzņēmumu. Uzņēmuma nosaukums pašvaldībai neesot zināms. 

Slimību profilakses un kontroles centrā (SPKC) aģentūrai LETA apliecināja, ka deviņi no pēdējā diennaktī reģistrētajiem Covid-19 gadījumiem atklāti metālapstrādes uzņēmumā "ESP European Steel Production". Centrā skaidroja, ka šajā gadījumā, līdzīgi kā citos, uzzinot par inficēšanās gadījumu, tiek veikta epidemioloģiskā izmeklēšana un noteiktas kontaktpersonas.

"Esam gatavai rīkoties atbilstoši situācijai," apgalvoja Bergs, piebilstot, ka pašvaldības rīcība būs atkarīga no SPKC norādījumiem.

Līdz otrdienai bija zināms par 23 ar Covid-19 sasirgušajiem Olaines novadā.

Jau ziņots, ka trešdien valdības ārkārtas sēdē veselības ministre Ilze Viņķele (AP) informēja par aktuālo situāciju ar Covid-19 izplatību, norādot, ka Latvijā ir vērojami divi lieli vīrusa uzliesmojumi - Daugavpilī un Kuldīgā, un viens mazāks - Olainē.

Tāpat ziņots, ka Olaines 1.vidusskolas administrācija inficēšanās riska mazināšanai ir pieņēmusi lēmumu uz laiku pāriet uz B mācību procesa īstenošanas modeli jeb jaukto modeli, kas paredz daļēji attālinātas mācības.

1.-6.klasēm mācības notiks tikai klātienē, bet 7.-12.klasēm, arī tām, kuru audzēkņiem pēc SPKC rekomendācijām nav jāatrodas karantīnā, noteiktas attālinātās mācības līdz 2020.gada 9.oktobrim. Tāpat pārtrauktas interešu izglītības nodarbības visām klasēm.

Pašvaldībā informēja, ka Covid-19 gadījumi otrdien atklāti gan Olaines 1., gan 2.vidusskolā. Katrā skolā konstatēts viens šāds saslimšanas gadījums, un sasirgušie ir darbinieki.

Saskaņā ar SPKC rekomendācijām inficētie darbinieki darbā neatrodas, skolas darbu turpina, bet karantīna noteikta septiņām klasēm Olaines 1.vidusskolā un divām klasēm Olaines 2.vidusskolā. Šie skolēni nedrīkst apmeklēt skolu, pulciņus.

Plānots, ka 2.vidusskolas audzēkņiem karantīna beigsies 2.oktobrī, bet 1.vidusskolas audzēkņiem - 6.oktobrī un 7.oktobrī. Mācības karantīnā esošām klasēm tiks nodrošinātas attālināti.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.