Menu
 

Saeima atbalsta informācijas sistēmas izveidi, lai uzraudzītu personas, kurām noteikta mājas karantīna vai izolācija

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto - Saeimas administrācija Foto - Saeimas administrācija

Saeima ceturtdien otrajā – galīgajā – lasījumā atbalstīja par steidzamiem atzītos grozījumus Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumā. Likums paredz Covid-19 izplatības draudu mazināšanai un personu, kurām noteikta mājas karantīna vai izolācija, uzraudzības nodrošināšanai izmantot jaunu informācijas sistēmu.

Kā vēsta Saeimas preses dienests, visā pasaulē pieaugot iedzīvotāju saslimstības līmenim ar Covid-19, nepieciešams izstrādāt personu uzraudzības informācijas sistēmu, kas gan sniegs atbalstu Slimību profilakses un kontroles centram epidemioloģiskās izmeklēšanas veikšanā, gan Veselības inspekcijai epidemioloģisko prasību ievērošanā un personu uzraudzībā. Tāpat tā palīdzēs darbā Valsts policijai un pašvaldības policijai, kā arī sniegs atbalstu Veselības inspekcijai personu uzraudzības nodrošināšanā, norādīts likumprojekta anotācijā.

Personu uzraudzības informācijas sistēmā iekļaujamo ziņu apjomu, to iekļaušanas kārtību un glabāšanas termiņu, kā arī institūcijas, kurām piešķirama piekļuve sistēmā iekļautajām ziņām, noteiks Ministru kabinets.

Jebkurai personai paredzēts noteikt pienākumu, ieceļojot Latvijas Republikā, iekļaut attiecīgās ziņas personu uzraudzības informācijas sistēmā. Par noteiktā pienākuma nepildīšanu varēs piemērot naudas sodu no divām līdz 400 naudas soda vienībām (no 10 līdz 2000 eiro). Tāpat Valsts policijas darbiniekam, pašvaldības policijas darbiniekam un robežsargam būs tiesības apturēt transportlīdzekli, lai pārbaudītu, vai šis pienākums ir izpildīts, ja ir pamats uzskatīt, ka tajā esošajai personai tāds ir bijis.

Savukārt, lai nodrošinātu mobilās lietotnes “ApturiCovid” pilnvērtīgu darbību, tai skaitā sadarbību ar citām Eiropas Savienības valstīs esošām līdzīgām kontaktpersonu noteikšanas sistēmām, tiks ieviesta kontaktpersonu noteikšanas un brīdināšanas informācijas sistēma, paredz grozījumi. Arī šajā sistēmā iekļaujamās informācijas apjomu un iekļaušanas kārtību, apmaiņas apjomu un kārtību, kā arī informācijas glabāšanas termiņu noteiks Ministru kabinets.

Jaunais regulējums stāsies spēkā 12.oktobrī.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.