Menu
 

Turpmāk pašizolācijas prasību plāno attiecināt uz valstīm, kurās Covid-19 saslimstība pārsniegs Latvijas līmeni

  • Autors:  LETA
Foto: pixabay.com Foto: pixabay.com

Slieksni pašizolācijas prasībai pēc atgriešanās no ārzemēm turpmāk plānots pielāgot Latvijas aktuālajam divu nedēļu kumulatīvajam saslimstības rādītājam uz 100 000 iedzīvotāju, piektdien masu medijiem pavēstīja Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs. Vadoties pēc epidemiologa paustā, ceturtdien šis rādītājs bija 40,2 gadījumi uz 100 000 iedzīvotāju.

"Mūsu viedoklis ir, ka šis rādītājs tiks pacelts līdz šai robežai," sacīja epidemiologs, piebilstot, ka atrašanās valstī, kur ir augstāks saslimstības rādītājs, rada papildu risku. "Mūsu konceptuālā nostāja ir sekot iekšējiem inficēšanās riskiem un attiecināt tos vienlīdzīgi uz ceļotājiem, kuri iebraukuši no ārzemēm," komentēja SPKC eksperts.

Patlaban pašizolācija nav jāievēro, ja ir ceļots no valsts, kur divu nedēļu kumulatīvais saslimstības ar Covid-19 rādītājs uz 100 000 iedzīvotāju nepārsniedz 25 gadījumus. Plānots, ka jaunais slieksnis stāsies spēkā sestdien.

LETA jau ziņoja, ka sākotnēji iepriekšminētā robežvērtība tika noteikta kā 16 gadījumi uz 100 000 iedzīvotāju, tomēr, saskaroties ar saslimstības pieaugumu gan Eiropā, gan Latvijā, pagājušajā nedēļā tika nolemts šo rādītāju pacelt līdz 25 gadījumiem.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.