Menu
 

Baltijas premjerministri aicina iedzīvotājus ievērot savstarpējo distanci, lietot sejas maskas, mazgāt un dezinficēt rokas

  • Autors:  LETA
Foto - Valsts kanceleja Foto - Valsts kanceleja

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV), Igaunijas premjerministrs Jiri Ratass un Lietuvas prezidents Gitans Nausēda mudina iedzīvotājus ievērot distancēšanos, lietot sejas maskas, mazgāt un dezinficēt rokas.

Kariņa birojā aģentūru LETA informēja, ka Baltijas valstu Ministru prezidenti piektdien pēc Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu valstu un valdību vadītāju sanāksmes jeb eiropadomes izplatīja kopīgu paziņojumu triju Baltijas valstu iedzīvotājiem, tostarp aicinot ievērot trīs būtiskus piesardzības likumus Covid -19 pandēmjas laikā.

"Mēs redzam, ka Covid-19 gadījumu skaits pieaug visā Eiropā, tostarp mūsu valstīs. Diemžēl pēdējās nedēļas laikā visās mūsu valstīs ir bijuši nāves gadījumi, kas ir saistīti ar Covid-19. Mēs uzsveram, ka Covid-19 ir un paliek nopietna slimība ar potenciāli letālām sekām. Mēs vēlamies stingri atgādināt, ka nav noteiktu sociālo vai vecuma grupu, kas varētu uzskatīt sevi par drošām," uzsvērts triju Baltijas valstu līderu kopīgi izplatītā paziņojumā.

Paziņojuma noslēgumā Kariņš, Ratass un Nausēda aicina ikvienu būt piesardzīgam un sekot trim būtiskiem piesardzības likumiem - ievērot distancēšanos, lietot sejas maskas, mazgāt un dezinficēt rokas.

Jau ziņots, ka pagājušajā diennaktī Latvijā reģistrēts līdz šim lielākais jauno Covid-19 gadījumu skaits - 148 inficētie.

Lietuvā inficēšanās ar jauno koronavīrusu apstiprināta rekordlielam cilvēku skaitam - aizvadītajā diennaktī pozitīvs vīrusa tests bijis 281 cilvēkam.

Savukārt Igaunijā aizvadītajā diennaktī inficēšanās ar jauno koronavīrusu atklāta 37 cilvēkiem.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.