Menu
 

Valsts policija no 1.līdz 18. oktobrim uzsākusi 55 administratīvā pārkāpuma procesus par pašizolācijas neievērošanu

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto - Valsts policija Foto - Valsts policija

Laika posmā no 1. oktobra līdz 18. oktobrim par epidemioloģiskās drošības pasākumu Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai neievērošanu ir uzsākti 88 administratīvā pārkāpuma procesi, no kuriem 55 procesi ir par pašizolācijas neievērošanu, informēja Valsts policijā.

Uzsākti arī 24 administratīvā pārkāpuma procesi par citu MK noteikumu Nr. 360 neievērošanu – darba laika turpināšanu izklaides vietās pēc pulksten 24.00. Uzsākti astoņi administratīvā pārkāpuma procesi par elektroniskās anketas neaizpildīšanu informācijas sistēmā covidpass.lv un viens process par distancēšanās prasību neievērošanu.

Šī laika posma ietvaros Valsts policija, ar mērķi konstatēt iespējamos pulcēšanās pārkāpumus ir veikusi 3120 preventīvās pārbaudes, no kurām 1941 pārbaude veikta sabiedriskās ēdināšanas vietās.

Pārbaudot personas, kuras pēdējo 10 dienu laikā ir ieceļojušas no ārzemēm un ievēro pašiziolāciju, Valsts policija ir veikusi 11 355 telefona zvanus, 1470 izbraukumus un reaģējusi uz 10 izsaukumiem.

Līdz 18. oktobrim aktīvā policijas kontrolē atradās aptuveni 8000 personas, kurām, atgriežoties no tām valstīm ar augstu Covid-19 saslimstību, ir obligāti jāievēro pašizolācijas prasības. Tomēr likumsargi norāda, ka šis skaitlis katru dienu mainās.

Valsts policija atgādina, ka ievērojot noteiktos ierobežojumus un drošības pasākumus, tu vari pasargāt ne tikai sevi, bet arī savus tuviniekus un apkārtējos cilvēkus. Šobrīd Latvijā saslimstība ar Covid-19 strauji pieaug, tāpēc ir īpaši būtiski ievērot noteiktos ierobežojumus un drošības pasākumus, lai slimības izplatību mazinātu.

No 12. oktobra visiem, kas ieceļo Latvijā gan ar privāto transportlīdzekli, gan, izmantojot pasažieru pārvadātāju pakalpojumus, obligāti jāaizpilda elektroniskā anketa vietnē covidpass.lv. Anketas ir iespējams aizpildīt no jebkuras viedīrieces un to aizpildīšana ieceļotājiem ir jāveic ne agrāk kā 48 stundas pirms Latvijas robežas šķērsošanas.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.