Menu
 

VM: Slimnīcā katrs pacients jau šodien jāsagaida kā iespējami Covid-19 pozitīvs

  • Autors:  LETA
Veselības ministrijas valsts sekretāre Daina Mūrmane-Umbraško. Foto - Veselības ministrija Veselības ministrijas valsts sekretāre Daina Mūrmane-Umbraško. Foto - Veselības ministrija

Latvijas slimnīcās jau šodien katrs pacients jāsagaida kā, iespējams, inficējies ar Covid-19, pirmdien preses konferencē sacīja Veselības ministrijas (VM) valsts sekretāre Daina Mūrmane-Umbraško.

Viņa akcentēja, ka VM un Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) pastāvīgi aicina slimnīcās atcerēties, ka katru pacientu jāsagaida kā potenciāli Covid-19 pozitīvu. Pēc viņas paustā, ja ārstniecības persona strādā maksimālā ekipējumā, sniedzot palīdzību, tad arī infekcijas risks tiek minimalizēts.

"Šī ir mantra, ko skandinām un atkārtojām slimnīcu personālam," uzsvēra VM valsts sekretāre, atzīstot, ka arī profesionāļi mēdz noteiktās vadlīnijas neievērot. Tomēr to ievērošana esot vienīgais veids kā slimnīcām turpināt strādāt.

"Pacientam palīdzība jāsniedz, un viņš jāsaista ar Covid-19 saslimšanu," uzskata Mūrmane-Umbraško.

Viņas paustajam piekrita arī SPKC Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs, kurš atzīmēja, ka katrs pacients ir potenciāli infekciozs, jo vīruss parādās divas dienas pirms parādās simptomi. Tāpat viņš atgādināja, ka simptomi var būs ne sevišķi izteikti.

Jau ziņots, ka pagājušajā diennaktī atklāti 79 jauni inficēšanās ar Covid-19 gadījumi, bet mirušas četras personas ar apstiprinātu inficēšanos ar Covid-19, liecina SPKC apkopotie dati. Divi mirušie ir vecuma grupā no 55 līdz 60 gadiem, vēl divi - vecuma grupā no 80 līdz 95 gadiem.

Pagājušajā diennaktī veikti 2237 Covid-19 izmeklējumi, līdz ar to pozitīvo gadījumu īpatsvars pret testētajiem ir 3,5%. SPKC iepriekš skaidroja, ka šis rādītājs Eiropas Savienībā tiek uzskatīts par būtisku, jo, tam pārsniedzot 3% robežu, slimības izplatība uzskatāma par strauju un nekontrolētu.

Līdz šim saslimšana ar Covid-19 Latvijā apstiprināta 4757 personām, bet 1357 saslimušajiem ir apstiprināta izveseļošanās.

Nacionālā veselības dienesta apkopotie dati liecina, ka pagājušajā diennaktī slimnīcās ievietoti kopumā 23 Covid-19 pacienti. Tikmēr kopumā patlaban stacionāros ārstējas 165 pacienti, no kuriem 158 ir ar vidēji smagu slimības gaitu, bet septiņi ir ar smagu slimības gaitu.

Aizvadītajā diennaktī stacionāru pametuši divi pacienti, tādējādi līdz šim no stacionāra izrakstīti 325 pacienti.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.