Menu
 

Epidemiologs: Pastāv reāla iespēja inficēties ar Covid-19 sabiedriskās vietās

  • Autors:  LETA
Foto - Valsts kanceleja Foto - Valsts kanceleja

Reāla iespēja inficēties ar Covid-19 ir ne tikai no zināmiem avotiem, bet arī sabiedriskās un pakalpojumu sniegšanas vietās, ja nav izmantota maska kā abpusējs aizsardzības līdzeklis, preses konferencē pavēstīja Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs.

Patlaban, pēc Perevoščikova paustā, riski inficēties ir nopietni, līdz ar to ir pamats lietot individuālos aizsarglīdzekļus. Tāpat būtu jāsāk domāt par sociālo kontaktu mazināšanu - ja tas nav nepieciešams, nevajadzētu kontaktēties klātienē ar radiniekiem vai draugiem, jo labāk to ir darīt caur attālinātajām saziņas opcijām.

Vienlaikus, vadoties pēc eksperta skaidrojuma, Covid-19 izplatās, tāpēc, ka ne visi uztver šo situāciju gana nopietni. Viņaprāt, jaunu ierobežojumu ieviešana nav tik būtiska kā jau esošo ievērošana.

Epidemiologs arī atklāja, ka aizvien noderīga ir lietotne "Apturi Covid". Ar tās palīdzību jau 120 gadījumus cilvēki uzzinājuši, ka bijuši kontaktā ar kādu inficēto.

Jau ziņots, ka pagājušajā diennaktī atklāti 79 jauni inficēšanās ar Covid-19 gadījumi, bet mirušas četras personas ar apstiprinātu inficēšanos ar Covid-19.

Pagājušajā diennaktī veikti 2237 Covid-19 izmeklējumi, līdz ar to pozitīvo gadījumu īpatsvars pret testētajiem ir 3,5%. SPKC iepriekš skaidroja, ka šis rādītājs Eiropas Savienībā tiek uzskatīts par būtisku, jo, tam pārsniedzot 3% robežu, slimības izplatība uzskatāma par strauju un nekontrolētu.

Līdz šim saslimšana ar Covid-19 Latvijā apstiprināta 4757 personām, bet 1357 saslimušajiem ir apstiprināta izveseļošanās.

Pagājušajā diennaktī slimnīcās ievietoti kopumā 23 Covid-19 pacienti. Tikmēr kopumā patlaban stacionāros ārstējas 165 pacienti, no kuriem 158 ir ar vidēji smagu slimības gaitu, bet septiņi ir ar smagu slimības gaitu.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.