Menu
 

Vienam apmeklētājam nepieciešamo platību veikalos nodrošinās, ierobežojot iepirkšanās grozu un ratu skaitu

  • Autors:  LETA
Foto - arhīvs Foto - arhīvs

Lielāko mazumtirdzniecības tīklu veikali vienam apmeklētājam nepieciešamo platību tirdzniecības vietā nodrošinās, ierobežojot pieejamo iepirkšanās grozu un ratu skaitu, noskaidroja aģentūra LETA.

Nelielos "Rimi" veikalos desmit kvadrātmetru nodrošināšanai uz vienu apmeklētāju tiks izmantoti iepirkumu grozi. Proti, pie ieejas veikalā tiks izvietots tikai tāds grozu vai iepirkumu ratu skaits, kāds apmeklētāju skaits atļauts veikalā, aģentūrai LETA pastāstīja "Rimi Latvia" sabiedrisko attiecību vadītāja Regīna Ikala. Ja grozu vai ratu pie ieejas nav, tas nozīmē, ka jaunu pircēju ienākšana pašlaik nav iespējama.

Savukārt par papildu drošības risinājumiem lielākos veikalos vēl tiek domāts, skaidroja Ikala.

Visos "Rimi" tiks arī izvietoti informatīvi materiāli klientiem par nepieciešamajiem drošības pasākumiem.

Pēc Ikalas paustā, citi jauni ierobežojumi līdz ar ārkārtējās situācijas ieviešanu veikalu tīklu neietekmē.

Stājoties spēkā jaunajiem noteikumiem, kas vēl vairāk samazinās pieļaujamo cilvēku skaitu veikalos, pie katra "Maxim" veikala tiks izvietota informācija, cik cilvēki var atrasties veikala telpās, ņemot vērā tā platību. Veikalu darbinieki iespēju robežās sekos līdz cilvēku skaitam, solīja "Maxima Latvija" komunikācijas vadītāja Liene Dupate-Ugule. To plānots darīt, ierobežojot ratiņu un groziņu apjomu veikalā, kā arī nepieciešamības gadījumā plānots periodiski slēgt arī veikala durvis.

""Maxima Latvija" ir gatava aktīvi pielāgoties, lai ieviestu jaunas iniciatīvas, tādējādi samazinot vīrusa izplatību. Ņemot vērā, ka pircēju un darbinieku drošība ir "Maxima Latvija" prioritāte, līdz šim esam ieviesuši jau vairāk nekā 30 dažādas aktivitātes vīrusa ierobežošanai," skaidroja Dupate-Ugule, aicinot arī pašus iedzīvotājus rūpēties par savu, ģimenes un apkārtējo veselību, iepērkoties atbildīgi un uz veikalu nākot pa vienam un ar pirkumu sarakstu, tādējādi kopā samazinot cilvēku skaitu tirdzniecības vietās un paātrinot iepirkšanās procesu.

Tāpat iedzīvotāji aicināti nākt uz veikaliem laikā, kad ir mazāka noslodze.

Jau ziņots, ka ārkārtējās situācijas laikā brīvdienās un svētku dienās tirdzniecības centros strādās tikai pārtikas veikali, aptiekas, veterinārās aptiekas, dzīvnieku barības veikali, grāmatnīcas, preses tirdzniecības vietas, optikas veikali, higiēnas un saimniecības preču veikali, telekomunikāciju preču pakalpojumu vietas.

Tirdzniecības vietās būs jānodrošina desmit kvadrātmetri uz vienu apmeklētāju un jāvalkā maska. Maska jāvalkā arī atklātā tirgus teritorijā un ielu tirdzniecības vietās.

Ekonomikas ministrijā aģentūru LETA informēja, ka, lai mazinātu cilvēku drūzmēšanos tirdzniecības vietās, tiks samazināts maksimāli pieļaujamais cilvēku skaits tirdzniecības telpās, nosakot, ka tirdzniecības vietā uz vienu apmeklētāju jāparedz ne mazāk kā desmit kvadrātmetri no publiski pieejamās telpu platības.

Tāpat tirdzniecības pakalpojumu sniedzējiem pie ieejas veikalā ir jānorāda informācija, tai skaitā svešvalodā, par maksimāli pieļaujamo cilvēku skaitu, kas vienlaikus var atrasties šajā vietā.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.